Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Honvéd Együttes egykori néptáncosaként is ismert Eifert Jánost méltató Nagy Lajos fotóművész megjegyezte, annak idején, amikor komolyabban kezdett fényképezni, a híres magyar fotográfusokat kutatva többek között Eifert János nevével és munkáival is találkozott. „Akkor arra gondoltam, vajon hogyan lehet olyan nagyszerű képeket készíteni, arra a szintre eljutni, ahol ezek a művészek vannak, hiszen akkor ég és föld volt köztünk a különbség”, idézte fel emlékeit, hangsúlyozva, ezért is óriási öröm, hogy a céhes városban is bemutathatják az ismert alkotó munkásságát.
A méltatásból megtudhattuk, az 1943. május 8-án Hódmezővásárhelyen született Eifert János a fényképezést 1968-ban kezdte a néptáncegyüttes külföldi turnéi során. 1977-ben a Lobogó, majd 1978 és 1988 között a Búvár című lapnál dolgozott fotóriporterként. Ezt követően, a ’90-es évek elején a Képes Extra és a BOOM képszerkesztője volt, továbbá egyebek mellett az Új Tükör, a Népművelés, a Muzsika, a Világ Ifjúsága és más lapok külső munkatársa. A tanárként, előadóként, szakíróként és szakértőként is tevékenykedő, 2000-ben digitális fotózásra áttért művész munkáját több száz nemzetközi díjjal ismerték el az évek során, többek között a 85 országban jelenlévő, mintegy kétmillió fotóst soraiban tudó Nemzetközi Fotóművészek Szövetsége AFIAP-, EsFIAP-kitüntetéseivel büszkélkedhet.
A folytatásban a bevallása szerint „a három T fotográfusa” (tánc, test és természet) Eifert rendhagyó tárlatvezetésre invitálta a jelenlévőket, beavatva az egyes fotográfiák és sorozatok elkészítésének kulisszáiba. Kedden a fotóművész életrajzi előadást tartott a Vigadó nagytermében.