Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Amint arról az együttes művészeti vezetői tisztségét is betöltő rendező-koreográfustól értesültünk, az előadás elsősorban 5–12. osztályos diákoknak készült, de a későbbiekben a kisiskolásoknak és felnőtteknek szóló változatok is elkészülnek. Erre azért van szükség, mert az első verzió nemcsak újszerű, hanem egyben merész próbálkozás is, hiszen a célközönség igényeinek megfelelően, az okos telefon is szerepet kap. A segítségével kapcsolódhatnak be ugyanis abba a virtuális múzeumi sétába, melynek folyamán Géza fejedelem, Nagy Lajos király, Mátyás király, Báthory István fejedelem, Bethlen Gábor és Rákóczi fejedelmek, Petőfi Sándor és a boldog békeidők termébe látogathatnak. A műről összességében elmondható, hogy „egy friss, pörgős, interaktív néprajzi gyűjtemény, amely nemcsak bemutatja a magyarság által megőrzött régebbi és újabb néptáncokat, hanem szintről-szintre haladva e táncok eredetével, a fejlődés, a változások okaival is foglalkozik.”
Megtudhattuk továbbá, hogy az elmúlt hónap végén került sor 16. alkalommal – ezúttal Nagyváradon – az Erdélyi Magyar Hivatásos Néptáncegyüttesek Találkozójára, amelyen saját rendezésű előadással kell jelen lenni. A HSZTE az Átöltözés című, Ivácson László rendezte produkcióval vett részt a rangos megmérettetésen, amelyen a legjobb tánckar és legjobb zenekar kitüntető címben részesültek.
Sipos Noémi aligazgató örömmel újságolta, hogy végre elkezdődött az együttesnek otthont és fellépési lehetőséget nyújtó épület felújítása, amely orvosolni fogja a működésüket eddig nehezítő gondokat. A munkálatok azonban átmeneti kényelmetlenséget fognak okozni a közönségnek, amiért ezúton is a szíves megértésüket kérik.