Gyárfás István a Jazz Bisztróban
A Gyárfás István Trió zenél november 16-án este 7 órától a kézdivásárhelyi Jazz Bisz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A művek „koncepciója és gondolatvilága egyszerre közvetít világos üzenetet, ugyanakkor megragadja tekintetünket az árnyalatnyi hangulat- és ritmusváltások által” – taglalta a szerda délutáni tárlatnyitón Vargha Fruzsina művészettörténész. A 6. biennálé fődíjasa „a káosz struktúráját” igyekezett megragadni, a két évvel ezelőtti kiírás szerint ugyanis ez volt a verseny hívószava, ugyanakkor azokat a szakmai tendenciákat volt hivatott bemutatni, amelyekre a kísérletezés, a határok átlépése, az esztétikai normák újraértelmezése vagy a korábbi hierarchiák lebontása a jellemző.
A kiállítást Bartha Zonga, a Székely Nemzeti Múzeum munkatársa nyitotta meg, kiemelve, hogy a művészetek hozzátartoznak bármely nemzet teljes életéhez. Ferencz S. Apor, a biennálé kurátora röviden mutatta be a digitális művészetben is otthonosan mozgó alkotót, aki friss egyetemi végzősként már számos nemzetközi képzőművészeti díj birtokosa. Az utóbbi négy-öt év terméséből összeállított, többféle technikával (szitanyomat, aquatinta, metszet, Chine-collé) készült művek a thaiföldi oktatási rendszernek tartanak tükröt, az uniformizálódásról, a kitörésvágyról, az individuum szabadságigényéről beszélnek.