Szűk körben tartották meg vasárnap délelőtt a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Líceumban a Kiss Lázár-terem avatóünnepségét. A kantai gimnázium ezáltal egy korszerű, többfunkciós konferenciateremmel gazdagodott.
A teremavatóra a Szentháromság templomban tartott szentmisét követően került sor, a vírusveszélyre való tekintettel szűk körben. Ezt Bejan András, a patinás iskola igazgatója is hangsúlyozta, kifejtve: idén kellett volna az Alma Mater évfordulóját illőképpen megünnepeljék, a terem is az iskola fennállásának a 340. évfordulójára készült, és tisztelgésképpen a nemzedékek életének alakulására mély befolyást tevő Kiss Lázár magyartanárról nevezték el.
Az igazgató után dr. Borcsa János irodalomtörténész foglalta össze Kiss Lázár életét és munkásságát, majd a díszterem falára felkerülő bronzplakettet készítő Vargha Mihály szobrászművész, Kiss Lázár egykori tanítványa osztotta meg személyes hangvételű gondolatait a pedagógusról.
A plakettet (fotó) – amelyből Bélafalvának is készül adományozni a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója – az alkotó és Nagy Tamás tanár leplezte le, Vargha Béla főesperes-plébános áldotta meg.
A gesztusért Kiss Éva nyugalmazott tanárnő, a névadó özvegye mondott köszönetet, majd az esemény az iskola diákjainak – Rancz-Gyárfás Hanna, Nánia Hanna és Bartók Botond –, illetve Nagy Tamás tanár rövid kulturális műsorával ért véget.
Igazi tanár volt. Egy élmény volt az óráján részt venni. Nyugodjon békében!