Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A két szervező intézmény 2018 óta az 1000 év Erdélyben, 100 év Romániában gondolat jegyében híres erdélyi és háromszéki magyarok műveit, életútjait mutatja be. Céljuk – a szellemi hagyaték megőrzése mellett – a dokumentálás és kulturális hagyatékunk átörökítése. Bod Péter történetíró, kartográfus, Szabó Kati tornászcsillag és Egyed Ákos történész mellett immáron Veress Dániel (1929–2002) erdélyi magyar író, drámaíró, irodalomtörténész és kritikus emléke előtt is kiadvánnyal tisztelegnek.
A 16–18. századi erdélyi magyar kortörténet- és emlékírások időrendi áttekintését, jellegtanát, jelentősebb képviselőinek életrajzát és szellemi arcképvázlatát bemutató kötetből Nemes Levente színész, nyugalmazott színházigazgató olvasott fel. Tamás Sándor megyetanácselnök köszöntötte a szerző családtagjait és az egybegyűlteket, Kiss Jenő nyugalmazott könyvtárigazgató (képünkön) a kötet méltatásán túl a szerző társadalmi körülményeiről is beszélt, a kommunizmus éveiben vitapartner nélkül maradt szerzőt a magányukban is jelentőset alkotó sorstársaihoz, Fábián Ernőhöz és Gazda Józsefhez és a szerényebb, de sepsiszentgyörgyieknek megkerülhetetlen életművet hátrahagyó Sombori Sándorhoz hasonlította.