Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az újonnan restaurált miklósvári Kálnoky-kastélyban szombaton délután tartotta a tanév utolsó rendezvényét a Mikes Kelemen Elméleti Líceum. Daragics Éva, az iskola volt tanárnőjének ötlete alapján 1994-ben először megrendezett Széchenyi-bál a húszas éveiben jár már, és ahogy az illik, szebb és népszerűbb, mint valaha.
Rég nem volt ennyi résztvevő, a diákok mellett szülők, támogatók és kívülállók is szép számban vettek részt a nemesi etikettet, tartást kívánó rendezvényen. A szmokingba, nagyestélyibe öltözött úri közönséget Kálnoky grófék fogadták, majd Már István igazgató és Kiss Imre főtanfelügyelő, a bál védnökének üdvözlő beszéde után Konrád András László, a diáktanács elnöke mondott köszönetet a szervezésben nyújtott segítségért minden illetékesnek. A legnagyobb érdem Bandi Zita vallásszakos tanárnőé, aki a diáktanács munkáját is irányítja.
Dimény Árpád Bernád diák által megtestesítve maga Széchenyi István gróf is beköszönt, majd a nyitó tánc után a népszerű kaszinózásba merülhettek el a szenvedélyes alkalmi játékosok. Magyarósi Imola művészettörténész egy rövid idegenvezetés után a műemlék épület történetét mutatta be vetített képes előadáson. Végül a diáktanácsosokból álló titkos zsűri javaslatai alapján jelölt öt hölgy közül a tizedikes Fazakas Noémié lett a bálkirálynő koronája, a bál bánjának megtisztelő címét pedig a két jelölt közül Máthé Attila matematika szakos tanár nyerte el megnyerő egész estés fellépésével és kiváló tánctudásával.
Az esthez és a tánchoz a Plugor Sándor Művészeti Líceum kvartettje szolgáltatta a zenét, a ceremóniát a hoppmesterek, Nagy-Kopecky Kristóf és Máthé Hunor vezényelték le, éjfél után köszönve el a hazautazóktól.