Börtönnaplót írt a kommunisták lágerében
Nem minden olvasónknak adatott meg kommunista diktatúrában élni, de annak rémtetteir...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Imreh-Marton István, a művelődési központ vezetője köszöntötte a jelenlévőket, majd bizalmukat megköszönve hangsúlyozta, hogy az általa vezetett intézmény kiemelt céljai a szakmai együttműködés, a közművelődés területén tevékenykedők segítése, valamint kapcsolathálózat kialakítása környékbeli és már régióbeli szervezőkkel. A találkozón résztvevő képviselők (Bereck, Torja, Gelence, Kézdiszentkereszt, Esztelnek, Csernáton, Kézdivásárhely) közös célkitűzése a helyi kultúra megőrzése, továbbadása az utókor számára, ehhez viszont olyan szakmai utánpótlás nevelése szükséges, mely mozgatórugóként, összetartó erőként szolgál a jövőben.
A jelenlevők elmondták, a közönség érdeklődése műfajfüggő. Vannak előadások, ahol 200–300 közöttire tehető az érdeklődők száma, van ugyanakkor olyan rendezvény is, amelyre csak negyvenen kíváncsiak. A művelődési központ segítségével próbálnak olyan stratégiákat kidolgozni, amelyek segítséget nyújthatnak különböző generációk megszólításához. Néptáncban, illetve színjátszásban látják a jövőt, a monotonitás megszakítása érdekében szívesen tanulnának vendégoktatóktól, szerveznének táncházakat, mutatkoznának be egymás közönsége előtt, hangzott el a találkozón. Virág Endre néptáncoktató, koreográfus felajánlotta segítségét, hangsúlyozva azt, hogy pozitív példa hiányában egy táncház-hagyomány kialakítása nehézkesnek tűnhet. Fontos az élő beszéd és a személyes kapcsolatok, amelyek közösségépítő jelleggel bírnak.
Imreh-Marton István intézményvezető nem csak táncban, de közösségépítésben is gondolkodik. Beszámolt az intézmény szervezésében hamarosan Csernátonban megrendezendő Mozsika népzenei, illetve a borospataki néptánc-műhelymunkákról is, amelyek fejlődési lehetőségként szolgálnak a részvevőknek.
Tegnap az erdővidéki művelődésszervezőkkel találkoztak a művelődési Központ munkatársai.
(A Kovászna Megyei Művelődési Központ közleménye)