Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Engem, a világi olvasót azzal a felismeréssel ajándékozott meg, hogy a protestáns egyházat alapítói tulajdonképpen a polgári társadalom modelljeként gondolták el és építették fel, ezért a tőkési belső bírálata az egyházi ügyvezetésnek, illetve a református egyház diktatúrabeli helyzetének feltárása – annak millió hátrányával és ellentmondásával – egy egész társadalom kritikájává szélesbedik. Megértjük belőle, hogyan került szembe az ifjú lelkész püspökével, akiről azóta dokumentumokkal bizonyítható az ügynöki múlt, s továbbmenve, eme évekig tartó belső közdelem – közben két évig munkanélküli is volt a nyolcvanas évek elején – hátterévé válik annak a szerepnek, amit történelmi személyiséggé nőve a román rendszerváltás művében játszott. A kötet tehát ama belső mozgatórugókra is fényt vet, melyek kitüntetetten egyedülálló hősévé avatták a forró decemberi napoknak, s amelyek szolgálatáról azóta sem mondott le.
Tőkés László kimerítő adatgyűjtéssel dokumentálja a két püspök működését egy rendkívül szellemes szembesítéshez folyamodva: ugyanis az egyház akkor hatályos szervezeti szabályzatának pontjait kéri számon a tisztségviselőkön, kérdőre vonva őket a belső demokrácia felszámolásáért, a zsinatok megtartásának elsikkasztásáért. Ami pedig az egyes lelkésztársak egyedi esetei, konfliktusai, a jogcsorbítások sorát illeti, az leleplező ereje és részletessége következtében valóságos rémregényként olvasható. A kötet rendkívüli erkölcsi tartalékok meglétére vet fényt mind az egyházszervezetben, mind az egyesek magatartásában, szerzője ráadásul módszeresen készült az egyházreformra, s ezzel az egyház mai dicséretes társadalomépítő kollektív erőfeszítéseinek megalapozásához is hozzájárult.
Vajon a volt püspök úr, és a volt európai parlamenter úr, megemlítette a kötetben az édesapja által az 1970-es években a Reformatus Szemlében írt Ceausescunak tett fogadalmát, meg azt a tényt, hogy édesapja az egyik kifogásolt püspöknek a segédpüspöke volt?