Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Töredékesen is egész címmel jelent meg az Ambrózia kiadó 18. köteteként az emlékiratok műfajába sorolható visszaemlékezés-gyűjtemény, amely a szerző életútján túl bepillantást nyújt letűnt korok világába is. Biró Gábor elsősorban unokáinak ajánlja könyvét, bízva abban, hogy a benne foglaltak értéket képviselnek számukra, de az olvasmányos kötet közel sem csak nekik nyújthat élményt.
– A kötet műfaja emlékirat, memoár, a szerző emlékezetére hagyatkozó műfaj, azt öleli fel, amit ő fontosnak tart, amit megőrzött. Ugyanakkor más szereplők nézőpontjait, vendégszövegek beemelését is „elviseli”, ezáltal csak gazdagabb lesz a feldolgozott emlékanyag – fogalmazott dr. Borcsa János, a szöveg gondozója.
A könyv „családi vállalkozás”, a borítóterv Biró Zsolt munkája, az előszót dr. Biró Enikő jegyzi, női érzékenységgel vezeti be a munkát, ami összecseng azzal a 20–30 oldalnyi vendégszöveggel, a szerző édesanyjának el nem küldött leveleivel, amelyeket az orosz fogságban levő édesapához írt. Ezekből kirajzolódik megannyi székely asszony fájdalma, reménykedése, akik férjeiket várták haza a frontról, miközben kisgyerekeikről egyedül gondoskodtak.
A szerző lánya és egyik unokája, Biró Enikő és Kató Balázs részleteket olvastak fel a kötetből, kronológiai sorrendben haladva a családtörténetben, derűs és megható pillanatokkal is megajándékozva a Vigadó Művelődési Ház dísztermében összegyűlt közönséget.
Biró Gábor olvasmányos munkát tett közkinccsé, amely fogva tartja az olvasót, és amelyben a viszontagságos korszakok, a küzdelmek, viaskodások leírásain is átsüt az élet szeretete és a minden helyzetben megőrzött humorérzék – két olyan fegyver, amelyek birtokában könnyebben vehető bármilyen akadály.
Felüdülés, ha egy élete telén járótól panasz és megbánás, ítélkezés és elégedetlenség helyett azt halljuk: igen, ez jó buli volt! Ehhez persze saját sorsunkat is kell alakítanunk, és megfogadnunk a tanácsot: járjunk mindig az élet napos oldalán, ne engedjünk a csüggedés, a depresszió sötétségének, legalábbis erre törekedjünk, akkor is, ha a körülmények ezt megnehezítik.
Biró Gábor 1972 óta él Kézdivásárhelyen, második szülőföldjén, szerette a felsőháromszéki embereket, a velük való kapcsolat tette kellemessé az ittlétét, és a tájban is otthonra talált, hiszen nem különbözik oly sokban a csíkitól, mondta. A nyugalom, a gondolkodás szigetét pedig Almásréten találta meg, és ahogy könyvei is a leszármazottaknak átnyújtott ajándékok, úgy a tanya sorsát is két unokájára bízza.