Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet (NSKI) támogatásával működő Kárpát-haza Vándorbölcső Programot székelyföldi szervezői és olyan nagycsaládosok ismertették, akik már haszonélvezői voltak a programnak.
Sepsiszéki Nagy Balázs, az NSKI munkatársa és programfelelőse elmondta, a program sajátos magyar válasz a demográfiai kihívásokra. Nyugat-Európában bevándorlók befogadásával próbálják pótolni a hiányzó gyermekeket, a magyarság ezzel szemben a gyermekvállalást ösztönzi. Úgy vélte: a 2012-ben indult bölcsőprogram ösztönzőleg hatott a családokra, és sokaknak elősegítette a gyermekvállalás melletti döntését. A program keretében a harmadik gyermekét vállaló család a kicsi születése előtt hat hónapra bölcsőt kap kölcsön, amelyet általában a templomi közösségben vesz át, és ad majd át a következő családnak. A bölcsőben ringatott gyermekek neveit felírják a bölcső léceire. A programfelelős az MTI-nek elmondta: jelenleg 140 bölcsőjükben ringatnak kisdedeket Erdély településein. Négy olyan székelyföldi települést, Farkaslakát, Máréfalvát, Székelyvarságot és Csinódot is megemlítette, ahol több a keresztelés, mint a temetés.
A program csíkszentdomokosi szervezői, Kristály József és felesége, Katalin elmondták, tíz gyermekük született, nyolcan élnek közülük. Úgy fogalmaztak: akkor gyarapodott a családjuk, amikor tudatosult bennük, hogy a gyermeket nem vállalni kell, hanem elfogadni.
Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet igazgatója felidézte: gyermekként tűnt fel neki, hogy a nagyszülei családjában a háború idején született évente egy-egy gyermek, a nagyapját ugyanis évente hazaengedték a frontról. Kérdésére a nagymamája elmondta: azért vállalta a gyermekeket, mert félt, hogy a férje nem tér haza a frontról. Úgy vélte: ez a szemlélet jellemzi a programot is.
A beszélgetés keretében papi áldással adtak át bölcsőt az ötödik gyermeküket váró csíkcsekefalvi Potó Balázsnak és Évának. A bölcsőt a család négy kisgyereke állta körül.
(MTI, fotó: Facebook/Nemzetstratégiai Kutatóintézet)