Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tűzzománc-kiállítás Elekes Gyula műhelyéhez tartozó képzőművészek, 17 alkotó (a székelyudvarhelyi Tűzzománc Alkotóműhely, valamint a Muravidék Baráti Kör Kulturális Egyesület tagjai) műveit foglalja magába: összesen 42 képet, 7 pár fülbevalót és 18 medált tartalmaz. Tematikáját a magyar mondavilágból, székely életképekből, növény- és állatvilágból meríti.
Elekes Gyula a művészeti líceum diákja volt Marosvásárhelyen, tűzzománccal 1980-tól kezdve foglalkozik, azóta is folyamatosan tovább képezte magát német, spanyol magániskolákban és alkotóműhelyekben, valamint a Kecskeméti Nemzetközi Zománcművészeti Alkotóműhelyben. Az utóbbi alkotótelepen díjakkal is elismerték munkásságát. A Magyar Zománcművészek Társaságának tagja.
Számos egyéni tárlata volt itthon, Németországban, Spanyolországban, Oroszországban, Magyarországon. Meglátása szerint a tűzzománc egy olyan képírás, ami sokkal ősibb, mint a mechanikus írásmódok. Akárcsak az egyházi vagy népi kultúrában előforduló nagyszerű alkotások, szavak nélkül közvetítenek üzenetet a nézők felé. Az ily módon leképzett mondandók a nyelvi akadályokon túl eljutnak a nézőkhöz. A tűzzománc egy olyan műfaj, ahol folyamatos a tanulás, a kísérletezgetés, Nyugat-Európában óriási kultúrája van. Ott úgy ismert, mint „erdélyi sodronyzománc”, mivel az erdélyi ötvösök fejlesztették ki, lassan feledésbe merül. Elekes Gyula feltett szándéka ezt valamilyen módon visszahonosítani, vagy legalább ismertté tenni. Gyerekek és felnőttek tanítása mellett alkotótáborokat is szervezett.
Kiállító művészek: Bálint István, Bessenyei Valéria, Elekes Gyula, Hernádi Paula, Hollósy Katalin, Koszta Zsófia, Kovács Erzsébet, Kőrösi Sándor, Mihály József, Nagy Gábor, Ozsváth Imola, Puja Zsuzsa, Rácz Gábor, Selyem Katalin, Szélyes Emőke, Végh Éva és Zsuffa Péter.
A kiállítás június 2-ig látogatható hétköznapokon 8–16 óra között.