Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az embernek óhatatlanul is az jutott eszébe családtagjai körében látva Haszmann Józsefet – legszűkebb családja is négy lányt és hét unokát számlál, és persze feleségét, aki mindehhez a hátországot biztosította –, hogy sok, nagyon sok ilyen székely családra volna szükségünk a megmaradáshoz. Olyan nagycsaládokra, amelyek értelemmel, tartalommal, hittel élik a hétköznapokat, dolgoznak és alkotnak, értéket teremtve és hagyva hátra.
A vasárnap délutáni esemény helyszíne nem is lehetett más, mint a csernátoni Haszmann Pál Múzeum, amely – mint Dimény-Haszmann Orsolya felvezetőjében elmondta: jövőre működésének fél évszázadát ünnepelheti. Nehéz időkben, küzdelmes években álmodta meg az ikertestvérek édesapja a múzeumot, és talán maga sem hitte volna, hogy fiainak és azok családjainak köszönhetően ez az álom mivé teljesedik majd ki.
Jánó Mihály művészettörténész segített a közönségnek strukturáltan látni a kiállított munkákat, tematikák szerint igyekezett csoportosítani azokat, néhány gondolati mankót is kaptunk az értelmezésükhöz, de meghagyta azt a szabadságot, hogy – Haszmann József szándéka szerint – a befogadó a maga érzéseinek, hangulatának, tapasztalásainak függvényében kapcsolódjon a szobrokkal, és adjon azoknak saját értelmezést.
A fafaragványok szervesen illeszkednek a helyszínbe, amint Vetró András szobrászművész a művek méltatásában elmondta: lehetőséget kaptak arra, hogy a zsúfoltságból kiemelve megteremthessék saját terüket. Kiemelte: Haszmann József új életet lehel a lombjaitól, gyökereitől megfosztott fába, uralkodik az anyagon, de nem zsarnoki módon, hagyja beszélni annak sajátos nyelvezetét. A gyötrődést, embertelen fájdalmat okozó kínszenvedést sajátos módon faragja fába, nem képzeletbeli, hanem átélt fájdalmak halmazát vési az idő vasfogával viaskodó anyagba.
Az ünnepelt lányai közül a legfiatalabb, Virág Ágota mondott köszönőt a család nevében, humorral fűszerezett beszédéből áradt a szeretet, a hallgatóság picit bepillanthatott abba is: milyen is az élet öt nő társaságában. Szavaiból az derült ki, hogy megbízható, erős morális iránytűt kaptak édesapjuktól, a munka iránti alázatra, emberszeretetre nevelte lányait, valamint vallásos hitre, ami a munkáiban is visszaköszön.
Kelemen-Haszmann Sarolt, az egyik unoka népdalai, illetve a Ráduly Lala előadásában meghallgatott ároni áldás voltak a család meglepetésajándékai, együtt a Csernátoni Füzetek különkiadásával: az iker-lapszámot olvasgatva a Haszmann testvérek lépnek közelebb hozzánk, ugyanakkor a kiállítás egyfajta katalógusául is szolgál.
A jo Isten eltesse nagyon sokaig a Haszmann csaladot ,tovabbi sok sikert a munkajukhoz a megmaradasunk erdekeben . Isten aldja !