Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
E munka rendhagyó jellege abból adódik, hogy a szokásostól eltérően nem írói pályaképek kerültek be az adott időszakban elhelyezhető alkotókról, hanem egy-egy műről találunk tömör, világosan és szabatosan megfogalmazott, hozzáértő ismertetéseket, illetve műelemzéseket, s ezeket nem a szerzők neve szerinti ábécérendbe, hanem a megjelenésük éve szerint sorolták be, kezdve 1956-tal, és befejezve 2016-tal. Ily módon a jelenkori magyar irodalom iránt érdeklődő olvasó, a könyv felhasználója képet alkothat arról, hogy a felölelt hatvanéves időszak egy-egy esztendejében milyen műveket tart kiemelendőnek a lexikont létrehozó mai, jeles irodalmárok alkotta munkacsoport.
A tárgyalt időszakban van olyan esztendő, például 1958, amelynek szépirodalmi terméséből egyetlen művet talált érdemesnek kiemelni a szerkesztőbizottság, 1969-ből pedig a legtöbbet, húszat, köztük Áprily Lajos, Bálint Tibor, Csurka István, Déry Tibor, Illyés Gyula, Konrád György, Kós Károly, Méliusz József, Ottlik Géza, Szilágyi Domokos, Tolnai Ottó, Veres Péter egy-egy könyvét.
Kiemelendő, hogy a munkacsoport egységes magyar irodalomban gondolkodva s értékelvűséget szem előtt tartva válogatott a magyarországi, a határon túli kisebbségi és a nyugati magyar irodalom alkotásaiból, s egy szerzőtől legtöbb öt könyv bemutatását írta elő. A végeredmény pedig 333 szerző összesen 655 művének bemutatása 52 munkatárs, azaz szócikkszerző közreműködésével. Erdélyből szócikkszerzőként Demeter Zsuzsa és Sántha Attila szerepel egy-egy, valamint Borcsa János tíz szócikkel.
A lexikont főszerkesztőként Falusi Márton és Pécsi Györgyi jegyzi, s a 960 oldalas, nagy formátumú könyv teljes anyaga online felületen is (w.w.w.mmalexikon.hu/irodalom) hozzáférhető az érdeklődők számára.