Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A díjak révén minden évben olyan személyekre hívják fel a közfigyelmet, akik munkájukért nem várnak külön jutalmat, juttatást, mindig ott segítenek, ahol lehet és kell. A civil tömörülés tagjai hisznek abban, hogy a díjazottak szerteágazó, kitartó munkáságukkal, emberi helytállásukkal példát mutattak közösségünknek, Felsőháromszék értékeinek megbecsülésében és közös céljaink érdekében történő tovább örökítésben. Azok kapnak elismerést, akik a közösségépítés, történelmi értékeink megőrzése, a kézművesség, a térség szépségeinek, értékeinek népszerűsítése érdekében önzetlenül dolgoznak a köz érdekében.
Eddig huszonöt vehették át a Vetró András szobrászművész által tervezett alkotást. 2019-ben a gelencei Kelemen Dénes ny. tanító, fafaragó és hagyományőrző, Fülöp Magdolna ny. kórházi tisztviselő, a Kézdivásárhelyi Nők Egyesületének elnöke, Palkó D. Ilona, a gelencei műemlék templom gondnoka és harangozója, Lénárt Adolf vállalkozó, a kézdivásárhelyi kosárlabda-mozgalom elindítója, Rancz Lajos vállalkozó, a KSE labdarúgó-szakosztályának vezetője és Kis Emese pedagógus, idegenvezető részesült az elismerésben. 2020-ban László Károly keramikust, a Felsőháromszéki Kézműves Egyesület elnökét, Szarvadi Loránd vállalkozót, kultúrmecénást, Nagy Lajos fotóművészt, Jakabos Csaba István gépészmérnököt, a csavargyár volt vezérigazgatóját, Sántha Attila József Attila-díjas költő-írót és Gergely Zoltán ny. iskolaigazgatót, a Perkő Néptáncegyüttes alapítóját díjazták. 2021-ben Iochom István közíró, újságíró, Haszmann Pál nyugalmazott muzeológus, helytörténész és Haszmann József fafaragó, Balogh András, a berecki művelődési központ ny. igazgatója, Ignácz Szabolcs drónfotós, Vetró András szobrászművész és Gábor Judit kézdiszentkereszti tanítónő, a felsőháromszéki népdaltalálkozó megálmodója kapta a díjat. 2022-ben Jánó Mihály művészettörténész, Sárosi Csaba grafikusművész, Kakucs Béla, Szilveszter barát, a felsőesztelneki ferences templom igazgatója, Szőcs Piroska ny. pedagógus, az Együtt a Rák Ellen a Jövőért Egyesület tiszteletbeli elnöke, Veress László cselgáncsedző és Ábri Béla kézdiszentléleki zenetanár, prímás vehette át a kitüntetést.
Az idén csak négy személyt díjaznak:
dr. Pozsony Ferenc kolozsvári egyetemi tanárt, néprajzkutatót, az MTA külső tagját,
Bodó Imre tiszteletbeli főesperest, kézdiszárazpataki plébánost,
Deák Ferenc Loránd magyartanárt, műkritikust
és Lung László Zsolt színművészt, a Vigadó Művelődési Ház igazgatóját.
Fotók: Tegyünk Kézdiszékért /Facebook