Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csütörtökön délelőtt a művelődési központban ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét az a programsorozat, amelynek minden pontja a Diákszínpad 50. születésnapját hivatott ünnepelni. Gyerő József polgármester, Molnár János, a Diákszínpad jelenlegi vezetője, Becsek Éva igazgató, Oláh István megyei tanácsos mellett Gazda József szólt az egybegyűltekhez, beszéde, mint általában, most is mély nyomott hagyott a hallgatókban.
„Nem én indítottam el a diákszínjátszást Kovásznán, amikor én ide kerültem, tanártársaim már rendeztek előadásokat. Aztán valahogyan rám szállt ez a feladat. Ez egy feladat volt, amelyet végezni kellett, amely szinte kötelező volt. Az ember nem gondolkodhatott azon, hogy nem vállalja. Vállalni kellett, mert él itt, ezen a földön egy nemzet, a mi nemzetünk, amelyet lelkileg táplálni kellett, amelynek át kellett adnunk érzéseinket, a művészetünk, a drámairodalmunk, a színjátszásunk értékeit” – hangsúlyozta. Hozzátette, mindenki, aki a művészetben munkálkodik, szolgája a népnek, a népért kell küzdenie. „Akkor, amikor a kovásznai Diákszínpad ezelőtt 50 évvel létrejött, valahol ott élt bennünk akkor is, hogy szolgák vagyunk, napszámosai vagyunk a nemzetnek” – emelte ki a tanár úr.
A megnyitót követően fotókiállításra hívták az érdeklődőket a parkba, majd a Félszázadév, varázskörben című emlékkönyvet mutatta be Molnár János és Molnár Júlia a művelődési központban. A csütörtökön kezdődött eseménysorozat a Pokolsár Egyesület előadásával, majd nosztalgiabulival ért véget. A rendezvényre következő Kovászna Körképünkben visszatérünk.