Kettős kiállítás a Vigadó Művelődési Központban
Rangos képzőművészeti esemény helyszíne lesz a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Köz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Szederjesi Szidónia grafikus által készített megrázó illusztrációk a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából kívánják felhívni a figyelmet a verbális erőszak jelenségére.
– Általában nem szívesen beszélnek a nők az őket ért sérelmekről, ennek ellenére voltak, akik megtették az első lépést, és nyitottan bekapcsolódtak a programunkba – fejtette ki a projekt kapcsán Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke. – Közel száz (92) szívszorító ütős mondat érkezett felhívásunkra. Az üzenetek nagy részéből az tükröződik, hogy ezek a nők teljesen beletörődve élik a mindennapjaikat, vagy már kiléptek a bántalmazó kapcsolatból, és ezért mernek beszélni róla. Általános jelenség, hogy a bántalmazó célja elhitetni az áldozattal: olyan értéktelen, hogy egyedül úgysem állná meg a helyét a világban, hogy szégyellnivaló, és másnak úgysem kellene.
Az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének Facebook-oldalán tekinthetőek meg a fekete alapon piros-fehérrel megrajzolt szavak. A kiállítás üzenete, kulcsszava a láthatóság, a rejtekből, a sötétből való kilépés, a megmutatkozás. A piros szín előtérbe hozza a képeket, veszélyt jelez. Szenvedélyt, szexualitást, vágyat jelképez, ugyanakkor dühöt és haragot is sugall.
– Célunk nemcsak egy művészi tárlat létrehozása volt, hanem a valóság keserű és fájdalmas oldalának megmutatása. A rajzok megrázóak, de ugyanakkor hihetetlen eredetiséggel tükrözik azt az érzelmi hatást, amelyet ezek a kimondott, „ütős-gyilkos” szavak okoznak, maradandó sebet hagyva a nők lelkében. Reméljük, hogy sikerül szembesíteni a verbális agresszorokat bántalmazásuk súlyosságával, és bízunk benne, hogy ráébresztjük a gyilkos szavak elszenvedőit, hogy nincs ez rendben – fogalmazott Ájgel Ágnes.
Hozzátette: meggyőződése, hogy a rendhagyó kiállítás még inkább segít felhívni a figyelmet a jelenségre, és tudatosítani, ez nem az élet természetes velejárója. Van kiút a bántalmazott kapcsolatból. A verbális és fizikai agresszió egyaránt közösségi ügy, nem magánügy. Ha valaki bajban van, bátran és bizalommal hívja a zöld számot (0800.500.333), tegye meg az első lépést.
Az Ütős-gyilkos szavak címet viselő online kiállítás a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából készült. Az RMDSZ Háromszéki Nőszervezete tervezi egy fizikai tárlat elkészítését is tavasszal, amennyiben a járványhelyzet engedi. Ezt a kiállítást pedig szeretnék szakmai programok, előadások kíséretében elvinni Háromszék több településére.