Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erich Türk 1972-ben született Kolozsváron. Tanulmányait a Gheorghe Dima Zeneakadémián, Ursula Philippi osztályában, valamint Bécsben, Michael Radulescunál folytatta. Csembalótanárai Ilton Wjuniski és Gordon Murray voltak. Számos mesterkurzuson vett részt Németországban, Franciaországban, Svájcban, Portugáliában és Moszkvában. 1995–1999 között a medgyesi evangélikus templom orgonistája és karnagya volt, jelenleg a Gh. Dima Zeneakadémián tanít orgonát, csembalót, hangszertant és kamarazenét. Mind szólista és a Transylvania Barokk Együttes, a Balkan Baroque Band és más együttesek tagja.
Erich Türk a régizene- és a régihangszer-kutatás téren is tevékeny, és gyakori vendége a hazai régizene-fesztiváloknak. Létrehozta a TransylvANTIQs lemezkiadót, mely a hazai zenekultúrát szolgálja. 2000-ben a bruges-i Nemzetközi J. S. Bach Orgonaverseny díjazottja.
Johann Sebastian Bach nagy barokk zeneszerző művei számos művész koncertműsorában közkedvelt daraboknak számítanak. De hogy nézett ki a Bach idejében a zongora? Mennyire hasonlítottak Bach hangszerei a mai zongorához? Ilyen és hasonló jellegű kérdésekre is választ kaphatunk az előadás folyamán, illetve megismerkedhetünk csembalóval, a zongora ősével, Bach idejében a legelterjedtebb billentyűs hangszerrel.
A belépő felnőtteknek 10 lej, diákoknak/gyerekeknek ingyenes.