Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A magyar hadvezetés 1942-ben a később koncepciós perben halálra ítélt és felakasztott vitéz Kozma István vezérőrnagyra bízta a Székely Határőrség felállítását, amely a Keleti-Kárpátok szorosait hivatott megvédeni az előretörő szovjet ármádiával szemben. A határőrség sorait 18–19 éves leventekatonákkal töltötték fel, melléjük első világháborús veteránokat beosztva.
A sepsiszentgyörgyi, akkor 42 éves Nagy Andor hírvivőként harcolt az Úz völgyében. 1944. augusztus 26-án az utolsók között vonult vissza, amikor a – feltehetőleg megsebesülő – kürtöstől kénytelen volt átvenni a sepsiszentgyörgyi határőr zászlóalj kürtjét, és mivel akadályozta volna a mozgásban, és nem is szerette volna, ha illetéktelen kezekbe kerül, a katonazubbonyába bugyolálva elásta az ellenséges golyózáporban. Jól tette, mert hamarosan hadifogságba, illetve a Szovjetunióba került, és csak jóval a hazatérte után, 1965-ben tudott titokban visszamenni a csata helyszínére, ahol megtalálta a kürtöt. Unokája most adta át megőrzésre a megyetanácselnöknek.
Az értékes ereklye történetéről a 2020-as Székely Kalendáriumban olvashatnak majd bővebben.