Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A múzeum időszakos kiállítótermében összegyűlt érdeklődőket dr. Dimény Attila intézményvezető köszöntötte. „Induláskor a múzeum egyik célkitűzése az volt, hogy kézdivásárhelyi, illetve innen elszármazott képzőművészeknek adjon teret, és ez az elmúlt közel ötven év alatt meg is valósult. Külön öröm számomra, hogy ezúttal Vajna Lászlót köszönthetjük”, hangzott el bevezetőjében.
Megjegyezte, a művész tanulmányait 2001-ben, Jászvásárban, monumentális festészet szakon végezte, Bartos Jenő irányításával. „Aztán úgy alakult, hogy egyéb elfoglaltsága miatt csak szabadidejében festegetett.” Az elmúlt években azonban Vajna László egyre gyakrabban vett részt az egyes alkotótáborokban, illetve közös kiállításokon.
A tárlatot méltató dr. Deák Ferenc Loránd műkritikus hangsúlyozta, az alkotó egyéni stílussal, erőteljes monumentális hatással és az anyagkezelés bátor képnyelvével rendelkezik. „Művei szűkszavú mértéktartással, a monumentális képszerkesztés egyetemesség-igényével geometriai alapidomokon a tér illuzionisztikus ábrázolását felfüggesztve teremtenek szimbólumokat. A monumentális festészet egyéni képfelületén motívumainak variációival bölcseleti kérdésfeltevéseket indít el”, fejtette ki.
A folytatásban Vajna László anyagkezeléséről és motívumairól szólt. „Az anyagkezelés plasztikusnak tűnő felületén mitikus szimbólumokat teremt, amelyek mozgástere az egyszeri és véletlenszerű helyett az egzisztenciális kérdésfeltevések általánosításáig halad. Motívumai – madárszárny, angyal, nő, görög mitikus lények – figuratív utalásrendszerük mellett az elvonatkoztató absztrakció felé emelkednek, és a festészet képnyelvének tiszta létjogosultságát keresik.” Hozzátette, a festő képein nem az arc részletgazdag ismertetőjele lelhető fel, hanem a karizmatikus jelenlét, a titok fensége. „Képein a totem mellett gyakran üzenethordozó egy leszakadt, különvált kis rész, amely a mozdulatlan, dermedt nagysággal szemben egy finom lehelet és könnyed suhintás intimitásával lendíti előre az ábrázolt világot.”
Összegzésként megjegyezte, Vajna László a jászvárosi festőiskola szellemiségével felvértezve az erdélyi festészet új arcát teremti meg. „Számunkra öröm, hogy Kosztándi B. Katalin műtermében talált szellemi otthonra, és így az elhunyt művészházaspár örökségével kapcsolatot tartva hidat teremt városunk képzőművészeti múltja és jelene között.” A harmadik egyéni kiállítását jegyző művész lapunknak elmondta, a tárlaton az utóbbi egy év munkái láthatók, hozzátéve, öröm számára, hogy ilyen sokan tisztelték meg jelenlétükkel a megnyitót.