Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Olvastán egy kortárs opera akkordjai zúgnak fel a képzeletében – jegyezte meg a beszélgetőtárs szerepét betöltő Láng Zsolt író, a regény azon mondatára utalva, mely által a szerző azt üzeni, hogy a szavakat csak énekelve kellene kimondani. És amint kiderült, nem véletlenül fogalmaz így, hanem mert alkotás közben valóban egy-egy zenei mű hangzása szerint igyekszik formába önteni a gondolatait. Felépítésükben ugyanis számára a kompozíció és a motívumok fontos szerepet játszanak.
Láng keretes történetként határozta meg a regényt, mert jelen időben kezdődik, majd jön az emlékezés, és szintén a jelenben fejeződik be. Megállapításával a szerző egyetértvén hozzáfűzte, tudatosan építette így fel a szerkezetét, felhasználván a 20 éves érettségi találkozó kínálta lehetőséget, mely alkalomból a mindennapinál erőteljesebben elevenedett meg tudatában a múlt. Egykori bentlakásának a könyvben található fotója pedig az általa akkor átéltekre történő építkezésre utal, egyúttal jelezvén, hogy a sajátján kívül mások élményanyagát is beleszőtte. A tartalom az emlékezésen alapul tehát, melyből – saját bevallása szerint – az író megpróbálta kizárni azok késői feldolgozását, vagyis igyekezett a maguk nyers valóságában tálalni a történéseket.
Az emlékhalmazhoz való hozzáférés azonban ennyi idő távlatából nem volt zökkenőmentes. Sőt, előfordult, hogy mások történetei sajátjaként hívódtak elő a tudatából. A közös élményeket a volt osztálytársakkal folytatott négyszemközti beszélgetések révén próbálta minél pontosabban felidézni, melyek során rádöbbent, hogy sok esetben ezek egyénenként másképp csapódtak le. Mindezt többek között a regény töredezettsége hivatott érzékeltetni az olvasóval.
A szerző szerint regényéből az is kiolvasható, hogy világunkban a jó és a rossz nem válik élesen külön, hiszen a maguk mélységében összefüggnek, ezért bennünk és a környezetünkben, de főleg az emlékeinkben könnyedén átfordulhatnak egymásba. E gondolattal kapcsolatban Láng Zsolt megjegyezte, hogy az irodalom a rosszból is képes jót létrehozni.
A magyarországi Kalligram Kiadónál megjelent regény nagy érdeme, hogy filozófiai töltetet sem nélkülöző, a valóság és emlékezés viszonyát boncolgató, felolvasásokkal taglalt és fűszerezett eszmefuttatást váltott ki a szerzőből és vendégéből mindannyiunk okulására és örömére.