Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az általuk összegyűjtögetett helyi kulturális kincseket kötötték csokorba, és nyújtják át nagy szeretettel e kivételes alkalomból, a vendégek által magukkal hozott értékekkel együtt” – ismertette a közösségi ház nagytermét zsúfolásig megtöltő érdeklődőkkel az őket elsőként köszöntő Kelemen Alpár karnagy. „Vagyunk, létezünk, és lenni szeretnénk” – tette hozzá.
Bordás Enikő, a Szentivánlaborfalvát is magába foglaló Uzon község polgármestere a dalkör történetét felidézvén rámutatott, hogy elődjét Székely István kántortanító alapította 1946-ban. Az 1956-ban elnémult vegyes kart Kelemen Árpád tanító szervezte újra az évtized végén, de néhány esztendő múlva személyes okokból ők is elhallgattak. Az 1991-ben történt harmadik, máig tartó nekirugaszkodás Ferencz János kántortanítónak köszönhető, akinek a földi létből való 1999-es távozását követően Kelemen Alpár mérnök vette át a karnagyi pálcát. Neki köszönhető, hogy az egykori életre hívója nevét viselő, immár férfidalárda tagjainak ajakáról azóta folyamatosan szárnyal a magyar dal. A repertoárjukban kuruc, 1848-as, első és második világháborús katonanóták, népdalok, egyházi és világi kórusművek szerepelnek.
A rendezvényt megtisztelte jelenlétével a község polgármesteri tisztségét prefektusi kinevezéséig (2021) betöltő dr. Ráduly István, aki ez alkalomból elhangzott beszédében meleg szavakkal méltatta a dalkör önzetlen és áldásos tevékenységét. Az estet a házigazdák mellett a helyi kisiskolások, a Szentivánlaborfalvi Ifjúsági Egyesület (SZI@) és L`Art néptánccsoport, a szentivánlaborfalviakkal kiegészült komollói IKE, a nyárádszentimrei ifjak, a Feketeügy Zenekar fellépése, valamint Tóth Tünde tanítónő szavalata tette emlékezetessé. Az ünnepség vasárnap az unitárius templomban megtartott kórustalálkozóval folytatódott.