Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Május 11-én, pénteken mutatták be a megyeszékhelyen dr. Lăcătușu Ioan nyugalmazott levéltáros, román közösségi szervező legújabb kötetét.
A közélet Sepsiszentgyörgyön – Kovászna megyében, 1919–1989 között. Egy kronológia (Viața publicã din Sfântu Gheorghe – Covasna, în perioada 1919–1989) című, az Eurocarpatica kiadó által jegyzett, két évtized forráskutatói munkáját összefoglaló vaskos kiadvány majd 700 oldalon át kíséri és mutatja be a város életének legkülönbözőbb eseményeit, történéseit román nyelven, időrendbe és rövid cikkelyekbe szedve.
Hetven év levéltári dokumentumait, helyi, magyar nyelvű kiadványokat és újságcikkeket feldolgozó, és azokra hivatkozó kötet három nagy periódusra osztja a vizsgált időszakot: az első fejezet a két világháború közötti évek eseményeit öleli fel, ezt követi a 2. világháború és a magyar államigazgatás által fémjelzett időszak, míg a harmadik a város kommunizmus évtizedei alatt végbement társadalmi, politikai átalakulását kíséri végig.
A szerző rövid felszólalásában kifejtette, a kötettel emléket kíván állítani a város fejlődéstörténetében kisebb-nagyobb szerepet vállaló, de az idők során méltánytalanul elfeledett személyiségeknek is: polgármesterek, írók, költők, közösségszervezők, különböző állami intézményvezetők arcképcsarnoka is egyben a kötet.