Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Akárcsak múlt évben – eleget téve a törvény által előírt szigorításoknak – két részre kényszerült szakadni az évek során jól összekovácsolódott csapat, így a csernátoni Hanna panzió udvarát a szokásos öt nap helyett tíz napig zengte be népdal, néptánc és nevetés. A műhelymunkákon Kovászna, Hargita, Kolozs és Brassó megyei pedagógusok, diákok, néptáncoktatók és zenészek vettek részt, akik az itt elsajátított ismereteket otthon, iskolai és iskolán kívüli tevékenységek keretén belül adják majd tovább.
A műhelymunka első napján Fazakas János (Fazi) és Cserey-Both Zsuzsa táncot és énekeket tanítottak a jelenlévőknek. A jól megérdemelt pihenés után Fazakas János Magyar táncok keleten címmel tartott előadást, bevezetve a jelenlévőket a Japánban és Kínában zajló magyar néptáncoktatás érdekességeibe, nehézségeibe. Kedden, a szokásos tánc- és énektanulás után Cserey-Both Zsuzsa a népdalok szimbolikájáról nyújtott érdekes ismeretterjesztést, s próbálta a jelenlévőket bevezetni a szimbólumok gazdag, érdekes és összetett világába. Harmadnap Doktor László Csodálatos Kalotaszeg címmel tartott online előadást. A műhelymunka utolsó napján Kádár Elemér vont párhuzamot a Nyárád menti és moldvai néptáncok szokásvilágai között.
A főszervező Virág Endre táncszakelőadó (Kovászna Megyei Művelődési Központ) által összeállított program a tánc- és énektanulás mellett drámajátékokat is tartalmazott Prezsmer Boglárka vezetésével, hiszen a játék a zenei, a táncos és a beszélt anyanyelv elsajátításának egyik fontos eszköze. Az együtt töltött napok során a táncházak mellett a résztvevőknek alkalmuk adódott nemezelni és gyöngyöt fűzni is Kolozsi Ildikó és Szász Etelka irányításával. A táncoktatás és énektanulás ideje alatt Ábri Béla, Horváth Tas és Csoboth Lehel népzenészek húzták a talpalávalót.