Hármasban a legjobb
A Vigadó Művelődési Központ és a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza partne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Kinek az ötlete alapján és hogyan alakult meg ez a csoport?
– A csoport létrejötte Lung László Zsolt igazgató ötlete volt, az alakulás pedig szinte spontán történt. Egy beszélgetésünk során meséltem neki, hogy szeretnék fiatal művészekkel dolgozni, és felkarolni őket, mivel a munkámban, vagyis a lakberendezésnél mindig fennakadok az alkotások beszerzésében, annál is inkább, hogy van jó pár nagyon tehetséges diákom, akikkel szívesen dolgoznék együtt. Zsoltnak is hasonló volt az elképzelése egy csoportról, akik bekapcsolódnának a Vigadó különböző projektjeibe, és kiállításokat szerveznénk. Megbeszéltük, kiket lehetne bevenni a csapatba, és máris adott volt az első téma: az 1848–49-es szabadságharc.
– Kiknek az alkotásai kerültek fel a díszterem falára?
– A kiállítók Mátyás Réka, Májai Adrienn, Harai Adrienn és Tamás Rebeka.
– Milyen alkotások születtek?
– Kíváncsian vártuk, hogy a szabadságharc gondolata milyen érzéseket vált ki belőlük, hogyan vélekedik a fiatal nemzedék erről. Úgy gondolom, az alkotások teljes mértékben megállják a helyüket, és sikerült egy olyan kiállítást összehozni, ami különleges és minőségi. Az alkotók különböző nézőpontból közelítették meg a témát, és tükrözik a szabadságharc eszményét, mondanivalóját és morális értékét. Bár a technikák különböznek, van ceruzarajz, tus és olajfestmény, de a kiállítás hangulata egységes, a művek szépen sorakoznak fel a Petőfi Sándortól kölcsönzött jelmondat: „Becsukva a szem, hűlve a szív”, mögé.
– Mi jelenik meg minden alkotáson?
– Az elmúlás eszményét láttatják az alkotók, idős emberek portréival, magányos fákkal, öreg kezekkel. A grafikák és a komor színű festményeken ugyancsak érződik a gyász és a veszteség. Viszont mind a négy alkotónál ott van a remény, a fény, a siker és győzelem is. Réka a büszke magyar férfit jeleníti meg műveiben, a hőst, aki képes mindent megtenni hazájáért. Májai Adriennnél a vörös pont, Harai Adriennnél a gólya, Rebekánál pedig a gyertyaláng jelképértékű. Jól sikerültnek tartom a kiállítást, amit érdemes megtekinteni.