Hármasban a legjobb
A Vigadó Művelődési Központ és a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza partne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kovászna Megyei Művelődési Központ felhívására több mint 200 pályamunka érkezett be, 21 helyi alkotó kívánta megmutatni sajátos látásmódját, művészi értékű, Háromszéken, illetve Háromszékről készített fotóit. Az 50 pannóból álló reprezentatív kiállítási anyag munkáit szakmai zsűri válogatta össze, így a tárlaton a régiók sajátos értékei 25 felvidéki és 25 háromszéki fényképész lencséjén keresztül kerülnek bemutatásra.
Szőts-Pap Zsuzsa, a Kovásznak Megyei Művelődési Központ munkatársa kifejtette, bár ő is részt vett a munkában, de a kiállítás koordinátora Vargyasi Levente. Egy meghívásos pályázatnak köszönhetően jött létre a kiállítás, amelyre 2018-ban nevezett be először a Kovászna Megyei Művelődési Központ.
– A művészeti karavánnak az a lényege, hogy a határon túl eső régiók valamilyen szinten közelebb kerüljenek egymáshoz. 2018-ban a szlovéniai Muravidékkel voltunk kapcsolatban, az ottani magyar kulturális intézet segítségével a helyi fotóművészeket szólítottuk meg, itthon pedig az ittenieket – mondta Szőts-Pap Zsuzsa, aki hozzátette, akkor is és most is a pályázat célja az volt, hogy fotókon keresztül mutassák be értékeinket.
A helyi alkotók mellett a révkomáromi Helios Fotóklub tagjai is bemutatkoznak. A kiállításon egy kettős anyagot láthatunk: az egyik oldalon a Háromszéki művészek, másik oldalon pedig a felvidéki fotóművészek alkotásai lesznek láthatóak, amelyeket összekötnek a közös gyökerek és hagyományok. A vírushelyzet miatt pont az nem valósul meg, amire nagy hangsúlyt fektet a pályázat, hogy találkozzanak az alkotók, és megismerjék egymást. Ennek ellenére a kiállítás által ismét gazdagabb lett vidékünk, illetve egy új szeletet kaptunk egy másik régió hagyományaiból, értékeiből, szokásaiból.
– Reméljük, jövőben újabb régiót kereshetünk, lassan körbejárhatjuk Kárpát-medencét, és egy nagy terjedelmű reprezentatív anyagot tudunk előállítani – zárta gondolatait Szőts-Pap Zsuzsa örökségvédelmi szakelőadó. <