Hármasban a legjobb
A Vigadó Művelődési Központ és a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza partne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megtudjuk, kik azok, akik hozzájárultak, hogy Dsida költővé vált, de a szerelmi lírája sem marad ki. Az élő irodalomórán a jelenlévők betekintést nyerhetnek Dsida Jenő versei, levelei és egyéb írásai révén a költő életének emlékezetesebb eseményeibe. Elsőként visszaemlékeznek a költő szigorú magyartanárára, Juhász Péterre, aki ráébresztette Dsidát a magyar nyelv szépségeire, és aki a költő egyik legjobb barátja lett, közös sétáik során egyre kevesebbszer szakította félbe Dsidát, sőt, a zsebében hordozta a költő egy-egy megjelent versét. Szó esik a művész pártfogójáról, Benedek Elekről is, ahol Marosán Csaba egy valóságos apa-fiú kapcsolatot fog bemutatni egy korabeli levél segítségével.
Ezt követően szó esik a kolozsvári Pásztortűz irodalmi folyóiratnál eltöltött éveiről, valamint Móra Ferenccel ápolt szoros barátságáról. Az előadás során kiderül az is, hogy Kosztolányi Dezső mennyire szerette Erdélyt. Természetesen nem maradnak ki a szerelemről, házasságról szóló versei, levelei sem, amelyeket feleségének, Imbery Melindának címezett.
Marosán Csaba ezidáig remek előadásaival sok diák és felnőtt szívébe lopta be az élővé varázsolt költőt, azzal a nem titkolt céllal, hogy felkeltse az érdeklődésüket a magyar költészet eme géniusza iránt is.
Dsida Jenő, a költő publicistaként is jól ismert, hiszen 1930 és 1935 között három lapnak írt: a Keleti Újság és a Pásztortűz munkatársa volt, majd kolozsvári tudósítója az Erdélyi Lapoknak. A Pásztortűz szerkesztőségi irodájában „ismerkedett” meg Móra Ferenc arcképével, vallomása szerint valósággal bűvöletbe ejtette a nagy író „gunyoros arca, szellemességtől duzzadó ajkai, melyből füstölgő szivar lógott ki”. Nehéz pillanataiban, például egy-egy hosszúra nyúlt farsangi mulatság után kábultan nézegette a portrét, és bátorítást várt tőle. Olykor megelevenedett a kép, és elkezdte szidni a költőt, mint apa a tróger fiát: „Pernahajder, nem szégyelled magad?!”