Hármasban a legjobb
A Vigadó Művelődési Központ és a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza partne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Január 31-én érkeznek Kézdivásárhelyre a Mátyás király álruhái című mesejátékkal. Hogyan jött az ötlet az új mesejátékhoz, és az miről szól?
– A Maros Művészegyüttes számára különösen nagy öröm, hogy Kézdivásárhelyen léphet fel. A Mátyás király álruhái című mesejátékot Varga János rendező-koreográfus Hunyadi Mátyás legismertebb meséiből állította össze, melyben a színpadon táncos koreográfia kíséretében A kolozsvári bíró, A budai kutyavásár és Az igazmondó juhász története elevenedik meg.
– Miért éppen Varga Jánosra esett a választás?
– Hosszú évek közös munkájának köszönhetően immár nemcsak mint a társulat művészeti vezetője van jelen életünkben, hanem jó barátságot is ápolunk.
– Nehéz volt az elmúlt időszak, illetve az újraindulás?
– A korlátozások miatt egy ideig nem tudtunk előadásokat tartani, viszont minden műsorunkat rendbe tettük, párat közülük felújítottunk. Több koreográfiát – itt különböző tájegységek általunk táncolt autentikus néptáncaira gondolok – tudományos és dokumentáló szándékkal lefilmeztünk és archiváltunk. Majd a nyár folyamán több szabadtéri előadást is színpadra tudtunk vinni, több legényes és kevesebb páros tánccal, ősztől pedig előadásainkat online tekinthették meg a néptánc kedvelői. Sajnos olyan állapotot élünk, amelyben nem tudunk tervezni, viszont lehetőségeinkhez mérten próbálunk jelen lenni, mivel hiányzik a közönség, az előadások, ahogy az összefogás is, hiszen minderre szükségünk van. Visszaterel majd arra a vágányra, amelyből kidöccentünk.
– Hány előadásuk volt eddig?
– Igaz, még az év elején járunk, viszont nagy boldogság volt számunkra, hogy újra közönség elé állhattunk, a produkciók korlátozott számban látogathatók, viszont nem szorulunk az online tér adta keretek közé. Első előadásainkat marosvásárhelyi székházunkban tartottuk, ahol január 8-án és 10-én a Paradicsom kőkertjében című folklórműsort mutattuk be. A műsorban karácsonyi szokásokat elevenítünk fel, amelyeket táncjelenetekbe ágyazunk, ügyelve arra, hogy eredetiségük ne sérüljön. Majd január 22-én, a Magyar Kultúra Napja alkalmából szervezett Ünnepi Előadáson is felléptünk a Kultúrpalotában. A Mátyás király álruhái című előadást január 27-én, Marosvásárhelyen, a székházunkban nézhetik meg az érdeklődők, viszont terveink közt szerepel, hogy a már említett kézdivásárhelyi szereplés mellett Kovásznán, Székelykeresztúron, Csíkszeredában, Szovátán és Erdőszentgyörgyön is megörvendeztetjük mesejátékunkkal a közönséget.
(Az interjú teljes változatot a Vigadó Művelődési Ház Facebook-oldalán olvashatják.)