Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az utóbbi évtizedben a háromszéki temetők az elhanyagolás jeleit mutatják. Szerettük volna felhívni a figyelmet, hogy ennek nem kellene így lennie, hiszen a temetőkben különböző értékek vannak: néprajzi, művészettörténeti, akár emberi értékek is, amelyeknek gondozása, felleltározása, bemutatása és tovább örökítése a mi feladatunk. Ezt a célt szolgálja Dimény Attila könyve is” – hangzott el dr. Kinda István köszöntőbeszédében.
Jánó Mihály ismertetőjében rámutatott, ez a munka azért is rendkívüli, mert Dimény az első, aki tudományosan foglalkozik a város polgári életével. „Nem nagyon van hagyománya a temetőmonográfiának, alapvetően nincs is nagyon minta, amelyen el lehet indulni. Úgyhogy ilyen szempontból nagy feladat lehetett a kutató számára ezt összerakni” – tette hozzá.
A szerző is betekintést nyújtott a kutatásaiba, általa készített térképekbe, megismerhettük az egészen régi, 1700-as években készült és a későbbi sírkövek, illetve maga a temető különlegességeit. „A főtért birtokba vevő polgárság ott is kiszakította magának a helyét, és igyekezett a túlvilági létet is »kényelmesebbé« tenni. Ez látható a református temetőben, illetve kevésbé látható máshol, tehát ez egy kuriózum” – mondta el Dimény.
Bartok Barbara