Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az irodalomkritikus és -történész szerző immár négy évtizede rendszeresen szemlézi a kortárs, főleg az erdélyi-romániai magyar irodalom műveit, s ezáltal hozzájárult egyrészt egy hiteles értékrend és irodalomkép kialakításához, másrészt pedig a befogadó, a szépirodalom iránt érdeklődő olvasóközönség gyors és megbízható tájékoztatásához. Ez utóbbira nagy szükség volt mind a letűnt diktatúra hamis értékeket propagáló utolsó évtizedében, mind a rendszerváltást követően, egy olyan időszakban, amelyre az értékek összemosása és relativizálása nyomta rá bélyegét. A szerzőnek ez a tizenkettedik önálló kötete. Munkásságáért ezidáig több díjban és kitüntetésben részesült, legutóbb, 2018-ban Magyar Arany Érdemkeresztet kapott.
Az írások Borcsa János értékközpontú szemléletét tükrözik egy olyan időszakban, amikor a magyar irodalmi élet mondhatni külső tényezők, egymással ütköző ideológiák és érdekek befolyása alatt áll. A szerző pályaképet szentelt Hornyák Józsefnek, Kenéz Ferencnek, Ferencz Imrének, Boér Gézának, tanulmányban tekintette át Fodor Sándor, Páskándi Géza novellisztikáját, Magyari Lajos líráját és publicisztikáját, vitairatban foglalkozott a Kántor Lajos–Láng Gusztáv szerzőpár rendhagyó irodalomtörténetével, kisportrét készített Bajor Andorról, Kányádi Sándorról, műelemzést egy-egy Panek Zoltán- és Szilágyi István-regényről (A földig már lépésben, illetve Messze túl a láthatáron), könyvkritikát írt – többek között – Angi István, Ferenczes István, Ágoston Vilmos, Markó Béla, Molnár Vilmos, Fekete Vince, Vida Gábor, Borsodi L. László, Karácsonyi Zolt egy-egy kötetéről. A kötetet egy, a Helikon számára készült életinterjú zárja.
Borcsa János így vall kritikusi hivatásáról, amely a kötet hátsó borítóján olvasható: „Magával a szöveggel, a műalkotással ’működik együtt’ a kritikus, elmerül megfigyelése, elemzése tárgyában, hogy megértse, s ennek nyomán felerősítse a választott mű üzenetét, szóra bírja szellemét egy más műfaj keretei között, alázattal és hitelesen ’eljátszva’ közvetítő szerepét.