Gyárfás István a Jazz Bisztróban
A Gyárfás István Trió zenél november 16-án este 7 órától a kézdivásárhelyi Jazz Bisz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A baróti Tortoma Önkéző Kör látogatói legutóbb a földrészünk déli felén található Szicília szigetére utazhattak képzeletben, illetve fotók segítségével, melyekhez magyarázatot Andorkó Imola fűzött. A bardoci iskola földrajz szakos tanára februárban látogatta meg a mifelénk többnyire csak maffiózóiról híres olasz országrészt.
„A maffia Szicíliában a mai napig létezik, bár ottlétem alatt erre utaló konkrét nyomokat nem láttam – mondta –, ellenben feltűnt a rengeteg, vagy szerelmes üzeneteket tartalmazó vagy pedig a maffiát szidó graffitti.” Imola közönsége a remek, Szicília keleti partvidékének történelmi városait bemutató fotók mellett földrajzi ismereteit is gyarapíthatta, megtudhatták például, miért vándorolnak a kontinensek, és miért keletkezett épp ott Európa legmagasabb működő vulkánja, az Etna.
A februárban kevés hóval, de annál több jéggel borított hegy látványosságait is bemutatta az előadó, aztán a Kr. e. 400-ban, a görögök alapította Taormina városába, az éppen Szent Ágota ünnepét ülő Cataniába, valamint a csodás Szirakúzába „látogathattak el” segítségével a jelenlevők.