Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A némileg megkésett könyvbemutatókra a szentgyörgyi Könyvudvar teraszán (a Mikó szomszédságában, a Librim könyvesboltban) kerül sor csütörtökön du. 6 órától, rossz idő esetén egy-két nap késéssel. Az első kötet, az Üzenet a Styx partjáról fanyar humorú epigrammákat és paródiákat, közéleti fonákságokra utaló gúnyverseket tartalmaz, a második címébe időszerűnek érzett felszólítást foglalt a szerző, ugyanis fedőlapján az áll: Szarvascsoda, avagy adjátok vissza a magyar verset a lírának!
Előzetesként annyit árult el lapunknak: elfogultság nélküli székely verseket kívánt papírra vetni, nemzedékéhez képest megkésve, de időszerűségre törekedve mondanivalójában. Így az újonnan ismét hódító „kis tekintélyuralmak köztársasága” ellen emel szót, s úgy véli, a költészet határait ostromló, tematikáját bővíteni szándékozó mai kísérletek jó része kimondottan líraellenes tendenciákat hordoz.
„A líra határainak kitolása a prózaversen túlra, a formátlansággal való kacérkodás és az ihlet elvetése nem eredményezhet mást, csak kudarcot” – véli, s miközben paródiáiban Karinthy és Bajor Andor nyomdokaiba kívánva lépni, olyan stílusjegyeket vesz célba, melyek csak kisiklathatják az önkifejezésnek ezt az ősi módozatát. Magyari Lajos a szerző második verseskönyve, a Fekete óda bemutatóján Eötvös Józsefet idézte: „Akit nem hevít korának érzeménye/ Szakítsa ketté lantjának húrjait”. Kolozsvári változatlanul tartja magát e törekvéséhez, miként a címadó „újregében” is: „eurórúl euróra / száll a magyar Hunor módra.”
Fikker János:
A versről…
A vers,mert Vers,
szóljon, mindenkihez!
Ne csak a költő értse!
Ne legyen híg,és felszínes,
fókuszáljon, a fényre…
Okítson, érthető legyen!
Szeretni kell a népet!
A vers,mert Vers,
adjon sok ihletet,
az igazságot,igazul mérje…
1971.