Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A könyvbemutatón Ferencz Csaba újságíró beszélgetett a szerzővel, akinek könyvét eddig többféleképpen is beazonosították: riportregény, novellafüzér, történetek, az író szerint pedig tárcanovellák. Az írások nagy része már megjelent a székelyföldi lapokban, és olyan tipikus történetek, amelyek bárkivel megtörténhetnek.
Török Zoltán közel három évet töltött Angliában, ahol taxisofőrként számtalan nehézséggel szembesült. A legnehezebb a nyelv és annak furcsa kiejtésének elsajátítása volt, mint mondta, három hónapba telt, míg valamelyest megértette őket. De más furcsa szokások is megnehezítették a hétköznapjait, ezeket szedte egy-egy novellába. Kiderül, hogy miért harangozik mindenki hétfő délután a szigetországban. de az is, hogy milyen társasági életet élnek a pubokban, illetve hogyan bánnak egymással és az idegenekkel.
A szerző elmondta: élettapasztalatnak jó volt az a néhány hónap, fiatalként talán maradt volna hosszabb időre, esetleg örökre is, mivel az országban olyan adminisztrációs, egészségügyi biztonság van, amit itthon nem kapunk meg. Ugyanakkor elveszettnek is érezte magát, az angolok jó része nem tudja kik a székelyek, a magyarokról is csak 1956 és Puskás Öcsi jut eszébe az idősebb generációnak, de a nyomasztó időjárás is elég elrettentő.
Az író számos Egyesült Királysággal kapcsolatos kérdésre válaszolt a saját tapasztalatai alapján, sokszor párhuzamba állítva azzal, ami idehaza történik. A kötetből Pálffy Tibor színész olvasott fel érdekes, sokszor humoros részleteket.