Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Torma Vera, a Diakónia programvezetője elmondta, korábban is együttműködtek már Szőcs Botonddal, aki segítette karitatív tevékenységüket, most is ő kereste meg ismét az alapítvány képviselőjét, hogy zenéjével segítene, szolgálna ott, ahol szükség van rá. Szőcs Botond, aki jelenleg a brassói zenekonzervatórium hallgatója, elmondta: most szeretné megteremteni a kapcsolatot a klasszikus zene és a mai gyerekek között, akik még fogékony korban vannak, felnőtt korukban erre kisebb az esély.
Brassóban részt vesz egy melo(zene)terápiás projektben is, melyet dr. Stela Dragulin professzorasszony, az Európa-szinten is elismert zongoratanárnő irányít, aki a hasonló profilú mesterképzést is megteremtette az egyetemen. A 23 éves zongorista több brassói iskolában tartott óra után kezdte meg az itteni tevékenységet is, erről egyeztetett Torma Verával, a Diakónia programvezetőjével.
Hosszabb távra terveznek, azokban a falvakban folytatják majd (jelenleg 11-ben), ahol a Diakónia a délutáni oktatást működteti, és mindketten rendkívül motiváltak és lelkesek. Az iskolai órákon Botond egy rövid, félórás koncertet ad ismertebb klasszikus művekből, mint például a Holdfény-szonáta vagy egy Chopin-noktürn, majd elbeszélgetnek arról, mit kell figyelni egy zenedarabban, de motivációs „előadás” is lesz, a fiatal művész életútjáról, felkészüléséről, munkájáról is szót ejt, mert úgy gondolja, átadható az a „mindent megért” érzés.
Nyilván ezt azért is mondhatja Botond, mert befektetett munkája szépen gyümölcsözik, igaz, jelenleg is 10 órát, s néha még többet is gyakorol naponta. A brassói konzervatórium maximálisan támogatja, és ezért könyökölnie sem kell. A világ számos pontján adott koncertjeivel járó költségeket fizetik, jó minőségű fellépőruhát biztosítanak számára, önkéntes segítő tevékenységéhez pedig egy elektromos zongorát is kapott az egyetemtől, ezzel jár a falvakra, illetve oda, ahol szükség mutatkozik rá.
Mint azt lapunknak lelkesen mesélte, az eltelt évek alatt több falu templomában is koncertezett (többek között Dálnokon, Illyefalván, Szotyorban, Kilyénben, Sepsiszentkirályon). Örömmel tapasztalta, hogy ha később visszatér ezekre a helyekre, az érdeklődés mindig nagyobb, mint első alkalommal. Még a mezőről jövet is betérnek az isten házába, a koncert végén pedig nem akaródzik felállni a közönségnek. És Botond teszi mindezt azért, hogy a művészet kapaszkodó legyen minden korosztálynak.