Új bevásárlóközpont a Cenk alatt
A brassói AFI nagyáruház (mall) elsősorban azok számára lehet igen vonzó, akiket a m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kezdetek
A legenda gyökerei a késő középkori Normandiából származnak. Ebben az időszakban a spanyolok voltak a világ egy részének urai. Tengerparti országról lévén szó, nem meglepő, hogy számos próbálkozásuk volt a tenger meghódítására. Azonban a nagy számok törvénye szerint nem mindegyik végződött sikerrel, sőt, néhány egyenesen katasztrófába torkollott.
A Calvados születése is egy ilyen nagy reményekkel teli, de végül hajótörést szenvedő hajóhoz, egészen pontosan az El Salvador nevet viselő hajóhoz kapcsolódik. Annak ellenére, hogy hajótörést szenvedett, csúfos kudarcnak semmiféleképpen nem lehet titulálni az eseményt mai szemmel nézve, az persze igaz, hogy az akkori spanyol király feltehetően nem fogadta ennyire pozitívan a hírt.
A fosztogató helyiek
A megfeneklett hajó hamar szemet szúrt a helyieknek is. Akkoriban a diplomácia kevésbé volt szofisztikált, tárgyalásra csak ritkán pazarolták az időt. A helyiek sem voltak nagy hívei az efféle időhúzásnak, egyből a lényegre tértek, és elkezdték fosztogatni a hajót. A hajózás ebben az időszakban nem volt egy leányálom, korabeli beszámolók szerint néha kész kínszenvedés volt.
Volt azonban a matrózoknak egy kiváló módszer a nehézségek átvészelésére, szerették szeszes italok fogyasztásával elviselhetőbbé tenni a nem ritkán véget nem érőnek látszódó utazásokat.
A rakomány
A fentiekből már bizonyára könnyen ki lehetett találni, hogy amit biztosan lehetett találni minden hajón, az nem más volt, mint az alkohol. Nem véletlen, hogy a fosztogatók is tetemes mennyiségű almapálinka-készletre akadtak.
Azt nem tudni, mennyit hezitáltak az első palack felbontása előtt, azt azonban biztosra lehet mondani, hogy nagyon elnyerte a tetszésüket, ugyanis néhány évtizeddel később már ipari mennyiségeket készítettek belőle. Az elnevezésből arra lehet utalni, hogy próbáltak kommunikálni a helyiek a spanyolokkal, ugyanis a Calvados állítólag az El Salvador félrehallásából született.
Ezen a ponton azonban a valóság kicsit belerondít a legendába, ugyanis a földhözragadtabb álláspontok szerint a Calvados annak a partszakasznak a korábbi elnevezésére utalhat, ahol elsőnek készítették el ezt az italt.
Ha felkeltette érdeklődésed a Calvados, akkor érdemes szétnézned a Prémium Italnagykereskedés Online Calvados kínálatában.
A Calvados készítése napjainkban
A Calvadost többféle receptúra alapján is készítik, viszont szakértők szerint az a legjobb, ha vegyes cukor- és savtartalmú almákat használnak fel a gyártás során. Az almát először kipréselik, majd a léből almabort erjesztenek. A kapott almabort lepárolják, majd fahordóban érlelik minimum két évig.