Új bevásárlóközpont a Cenk alatt
A brassói AFI nagyáruház (mall) elsősorban azok számára lehet igen vonzó, akiket a m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kezdeti idők
A magyar foci az 1910-es években született meg, ami kiemelkedő sikerrel indult. Magyarország két meccset is játszott Oroszország ellen. Mindkét meccsen kiemelkedő sikereket ért el Schlosser Imre, aki összesen hét gólt rúgott, emlékszik vissza a Bet365.
Az első világháború nem csak az ország gazdaságát viselte meg, de a sportklubok működésére is hatással volt. Majd a háború után valami megváltozott. Az ország részt vett az Európa Kupán. Magyarország – Franciaország között zajló meccs, a magyaroknak hozta el a sikert, ugyanis 13-1-re verték meg a franciákat. A csapat egyik gólkirálya Takács József volt, aki hat gólt is rúgott.
A magyar futball aranykora, az 1950-es évek
Az ötvenes évek volt Magyarországon a futball aranykora. Kiemelkedő gólkirálynak számított, a ma már világszerte ismert magyar focista, Puskás Ferenc, aki 85 meccsen rúgta a bőrt és összesen 84-szer sikerült a labdát a kapuba rúgnia. Puskás olyannyira „bedolgozta magát” a futballtörténelembe, hogy még stadiont is elneveztek róla.
Természetesen, nem csak Puskás Ferenc nevét kell kiemelnünk az 1950-es évek szupersztárjai közül, hiszen más magyar focisták is okoztak a magyar és a világ fociszurkolóinak feledhetetlen pillanatokat. Ilyen kiemelkedő magyar focista volt Kocsis Sándor, Hidegkuti Nándor, Czibor Zoltán és Bozsik József.
Albert Flórián és Mészöly Kálmán nevét is minden focirajongó ismeri. Az 1982-ben rendezett futball világbajnokságon Mészöly irányító poszton játszott. Ebben az évben a magyarok szintén sok győztes meccset tudhattak magukénak. Salvadort például 10 –1 re győzték le, a 22Bet adatai szerint.
A magyar futball csillaga leáldozóban
1989-ben, a rendszerváltás sok változást hozott Magyarországra, így a sportra, a focira is. Nagyon sok sportegyesületet nem finanszíroztak, így eltűntek a süllyesztőben.
Napjainkban sem túl fényes a magyar futball helyzete. Az ország utoljára 1986-ban kvalifikálta magát világbajnokságra. Persze kiemelkedő focisták ebben az időszakban, és néhány évvel később is voltak. Csak hogy néhányat említsek: Szabics, Lisztes, Gera, Dzsudzsák.
Ma már a futball, a gazdaság egyik kulcsfontosságú elemévé vált számos európai országban. Nem csak megélhetési forrást biztosít számos családnak, de az országok turisztikai helyzetét is jelentősen fellendíti. Magyarországon az az egyik célkitűzés, hogy a magyar futball ugyanúgy virágozzon, mint az ’50-es években. Azonban ennek eléréséhez nem csak tőkére, hanem igen nagy erőfeszítésre is szükség van éppúgy a jelenben, mint a jövőben. A magyar futball remek szórakozás a családok számára is, hiszen meccsre járni élvezetes, reméljük, hamarosan újra megtehetjük.