Gyászjelentő
„Amikor Isten látta, hogy az út túl hosszú, a domb túl meredek, a légzés túl nehéz l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mi is az a street food?
A street food alapvetően utcai étkezést jelent. Rohanó életmódunkkal született meg ez az igény, az utcán, gyorsan elfogyasztható ételek iránti vágy. Az első ilyen étel a hot dog volt, amelyet kocsiból kezdtek el árulni. Hiszen a hot dog születésének pont ez a lényege, egy kézzel lehet enni, összefogva a két bucit, nem pedig késsel, tányéron, hozzá kenyérrel.
Ez az ötletes találmány volt az első street food. Később a modernizációval egyre erősebb lett az igény erre, nem csak egy városi séta vagy épp egy kosárlabdameccs alatt kívánták meg az emberek a laktató, de gyorsan elfogyasztható ételeket. Ahogy világunk egyre rohanóbbá vált, az új életmódhoz hozzákapcsolódott a futtában ebédelés, mondjuk ebédidőben a munkahelyen van két elintéznivaló között a városban, esetleg bevásárláskor.
Erre az igényre reagálva el is terjedtek az utcai ételek. Magyarországon is, bár itt eleinte a talponálló büfék és lángososok töltötték be ezt a szerepet, majd szépen lassan megjelentek a magyaros, csalamádés hamburgerek.
Persze az utóbbi 2 évtizedben már sok változás történt. Egyre divatosabb ételek jelentek meg, és ne feldekezzünk meg a gyros nagy áttöréséről, mellyel az utcai pitás gyros beépült a gasztronómiai kultúránkba.
Ezután jött egy változás, nyugati mintára Magyarországon is terjedni kezdtek a gourmet igényű, friss alapanyagokból összerakott utcai ételek. Manapság a street food fogalmát ezekre a minőségi kézműves gyorséttermekre vonatkoztatjuk.
Ennek az újfajta szemléletnek a megjelenéséhez arra volt szükség, hogy néhány buzgó séf úgy gondolja, ne csak a drága éttermekben lehessen mesterien megkomponált, gourmet igényű ételekhez jutni. Ezért olyan büféjellegű helyeket nyitottak, ahol igényes alapanyagokból, ötletesen és magas színvonalon összerakott, utcán is ehető ételeket lehet kapni. A hullám a hamburger újragondolásával indult, de ma már minden ételt elért. Egyre divatosabbak a hungarikumnak számító rántott hús újragondolásával készülő magas színvonalú szendvicsek.
Milyen felszerelést érdemes tartania egy ilyen büfének?
Ha valaki street food büfét szeretne nyitni, érdemes nagyon tudatosnak lennie az alapanyagok és a felszerelések terén. A csomagolást is át kell gondolni. Sokféle csomagolóanyagot kell tartani egy ilyen büfében. Az egyik legfontosabb ezek között a nehezen szakadó csomagolófólia a Hunpohár Webáruházból.
Érdemes eldobható papírpoharat, lebomló tálakat is tartani egy ilyen étteremben, hiszen profilja miatt az elviteles, sétálós ételek kerülnek középpontba. Fontos, hogy minél hatékonyabban tudjuk őket csomagolni.
A csomagolás mellett persze még sok kisebb-nagyobb részletre oda kell figyelni.