Új bevásárlóközpont a Cenk alatt
A brassói AFI nagyáruház (mall) elsősorban azok számára lehet igen vonzó, akiket a m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A klasszikus pszichoanalízis kifejlesztése Freud nevéhez fűződik, ezt továbbfejlesztve alakultak meg további analitikus irányzatok. Ilyen irányzat az ego-pszichológia, tárgykapcsolat elmélet és a szelf-pszichológia elméletek.
A különböző pszichoanalitikus és pszichodinamikus terápiás irányzatok közös jellemzője, hogy a tünetek gyökereit a gyerekkorban kell keresni. Ezért az ott elszenvedett sérülések, traumák feltárására és feldolgozására irányul ez a módszer. Vannak hosszabb és rövidebb ideig tartható pszichoanalitikus terápiák. Ez attól függ, hogy csak részproblémákkal foglalkozhatnak, vagy a személyiség átszervezése a cél. A kényszerbetegségek kapcsán a pszichodinamikus kezelés feltárja a tünetek hátterében álló problémát, segít megérteni a tüneteket produkáló tényezők rejtett kapcsolatait is.
A viselkedésterápiás irányzatok kialakulása a tanuláselméleti modellekhez kötődik. Egyfajta kognitív-viselkedés terápiáról van szó, ahol olyan módszereket használnak fel, mint a szisztematikus deszenzitizálás, vagy az ingerelárasztásos módszerek, amik az expozíciós technikák csoportjába tartoznak. A expozíciós technikák csoportjában a betegeket kontrollált módon helyezik olyan helyzetbe, ami kiváltja a tüneteket. Ez történhet a képzeletben vagy ténylegesen is.
Az Aaron Beck által fejlesztett kognitív-viselkedésterápia úgy közelíti meg a pszichés betegségeket, mintha a betegek információfeldolgozásos zavarban szenvednének. Alapelve, hogy a zavart okozó diszfunkcionális attitűdök, az úgynevezett maladaptív sémák okozzák a problémákat. Ezek határozzák meg az érzéseinket, a viselkedésünket és a testi érzelmeinket is. Különböző technikák segítségével, mint például a gondolatnapló, azonosítani próbálják azokat az automatikus gondolatokat, amelyek jellemzik a pácienst. A cél az, hogy ezeket a gondolatokat a terápia során átstrukturálják, korrigálják.
A családterápia alapja az úgynevezett rendszerszemlélet. Itt a beteg családtagjainak bevonásával próbálják felderíteni a problémát, hiszen a családterápia során a családi működési zavarokat tárják fel, és segítenek a ezek megoldásában.
Azt, hogy melyik pszichoterápiás kezelési módszer lesz a páciens számára a leghasznosabb, a szakember határozza meg az első találkozás alkalmával, mikor a páciens felkeresi őket személyesen, vagy akár online konzultáció keretein belül. A legtöbb esetben a különféle terápiás módszereket a terapeuta a kliens igényeire és tüneteire szabja.