Új bevásárlóközpont a Cenk alatt
A brassói AFI nagyáruház (mall) elsősorban azok számára lehet igen vonzó, akiket a m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az állatkísérletekről
A nemzetközi jelölése az állatkísérlet-mentes termékek esetében a CF, azaz cruelty-free. Ez szó szerinti fordításban kegyetlenségmentest jelent, tehát nem kísérleteztek állatokon a kifejlesztés során. Sőt, a jelölést csak az kaphatja meg, aminek egyik összetevője sem ilyen eljárással készült. Ez azért is fontos, hiszen ki kenne magára szívesen bármi olyan terméket, aminek az elkészültéhez állatok százainak kell megnyomorodnia vagy elpusztulnia?
Szerencsére ma már az EU szabályozások értelmében csak olyan készítmények juthatnak be a kontinensre, amik a készítés során egyáltalán nem kerültek kapcsolatba állatokkal. Erről úgy bizonyosodhatunk meg, hogy a csomagoláson ott a jól ismert logó, ami egy nyuszit ábrázol.
Az állatokon való tesztelés felesleges
Felmerül a kérdés, hogy mire alapozzuk az állításunkat, miszerint felesleges az állatokon való tesztelés? Legfőként arra, hogy az állatok és az emberek genetikailag roppantul különböznek egymástól, így érdemben nincs is értelme azon tanakodni, hogy hogyan viselkedne egy anyag az emberi szervezetben. Tehát ha egy kutya rosszul reagál egy adott szerre, nem törvényszerű, hogy az emberek esetében is így történik.
Az állatkísérletek ebből kifolyólag teljesen feleslegesek, mégis anyagi okokból még a mai napig népszerűek.
Ettől függetlenül számos ország elvárja, hogy mielőtt oda bekerül egy termék, az csak azután jöhet létre, hogy állatokon tesztelték. Ebben élen jár például Kína.
Európában pont ennek az ellenkezője a kritérium, azaz semmi kapcsolatba nem kerülhet állatokkal az a kozmetikum, ami európai piacokra szeretne eljutni. Ehhez vagy alkalmazkodnak a gyártók, vagy letesznek a törekvésükről, hogy itt értékesítsék a terméküket. 2009 óta létezik ez a törvény, ami 2013-ban kiegészült azzal, hogy mindennemű állatkísérlet tilos a régióban.
A vegán termékek legfőbb jellemzője, hogy semmi állati eredetűt nem tartalmaznak, ami vonatozik többek között a méhviaszra, a propoliszra, a lanolinra, a tejre és persze a tojásra. Ezt a címkén gyorsan lehet ellenőrizni, de ha éppen nem lenne időnk, akkor érdemes a különböző jelzésekre támaszkodnunk. A vegán termékek legnépszerűbb jelölése a nagy, zöld színű V betű. Ha ehhez még egy nyuszi is társul, akkor az maximálisan állat- és emberbarát.