Új bevásárlóközpont a Cenk alatt
A brassói AFI nagyáruház (mall) elsősorban azok számára lehet igen vonzó, akiket a m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyrészről lehet a tető szerkezetével kapcsolatos probléma, ami nem teszi alkalmassá a napelempanelek okozta többletsúly elbírását, másrészt pedig a tető tájolása is lehet olyan, hogy jobb megfontolni a talajra történő telepítést.
Érdemes tisztában lenni azzal, hogy nem a déli tájolás az egyedüli lehetőség, ám a maximális teljesítményt ez fogja garantálni. Némi eltérés természetesen lehetséges, és tervezhető úgy is a napelemes rendszer, hogy a nyugati vagy a keleti fekvésű tetőre is érdemes legyen kivitelezni a paneleket.
Az északi tájolás azonban már olyan szintű teljesítménycsökkenéssel jár, amely mellett ez a rendszer vagy nem javasolt, vagy a tető helyett másik helyszínt kell keresni a napelemek számára.
A Napelemespályázatok vállalatok számára többféle megoldást is kínál abban az esetben, amennyiben a tető valamiért nem alkalmas a napelemekhez, illetve nem biztosít elég felületet a tervezendő rendszer számára. A talajra telepített napelemes rendszerek nem ritkák az ipari szektorban, valamint számos előnnyel is rendelkeznek.
A talajra történő tervezéskor jóval nagyobb rendszer is szóba jöhet, ami főleg céges szempontból érdekes, ahol nagyobb energiaigényt kell kielégíteni. A földre szerelt tartószerkezetek jellemzően hosszabb élettartamúak lesznek, továbbá a szükséges karbantartási feladatok, a panelek tisztítása, illetve a bővíthetőség is sokkal könnyebben kivitelezhető.
A földre szerelve betontalapzatú vagy talajcsavaros tartószerkezetet is alkalmazhatunk. A betontalapzat fix rögzítést kínál, azonban nem a legegyszerűbb a kialakítása. A talajcsavaros szerkezet egyszerűbben rögzíthető, mégis nagyon jól és fixen tartja a paneleket.
A fix rendszerek mellett napkövető kialakítású tartószerkezetek is használhatóak, amelyek hatékonyabb napelemes rendszert eredményeznek, hiszen a teljesítmény ebben az esetben könnyen maximalizálható. A mozgó alkatrészek ugyanakkor gyakoribb karbantartást igényelhetnek, ez is egy fontos döntési szempont lehet.
A fix tartószerkezeteknél a tájolás, a dőlésszög beállítása ugyanolyan fontos, mintha a panelek a tetőre kerülnének. Azt is számításba kell venni, hogy milyen árnyékhatásokkal kell szembenézni, akár a későbbiekben, például a növényzet növekedése miatt is.
A tervezésnél figyelembe kell venni a tartószerkezet terhelését is, hiszen fontos, hogy a szélnek, a hónak, s a többi időjárási körülménynek egyaránt ellenálljon. Egy szakszerűen megtervezett, földre telepített napelemes rendszer minden szempontból nagyon jó választás, ha rendelkezésre áll elég nagy terület.