Gyászjelentő
„Amikor Isten látta, hogy az út túl hosszú, a domb túl meredek, a légzés túl nehéz l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A többszintű zárrendszereket elsősorban olyan cégek, például raktározással foglalkozó áruházak használják általában, ahol fontos szabályozni azt, hogy melyik ajtóhoz s a mögötte lévő termékekhez melyik státuszú munkavállaló férhet hozzá. Ezekben a rendszerekben jellemzően akad – legalább – egy darab olyan kulcs, amellyel mindegyik zár nyitható, hiszen a főnöknek, illetve a vezetőségnek hozzá kell tudnia férni mindenhez.
Igény szerint az is megoldható, de nem feltétlenül szükséges, hogy minden zárhoz legyen saját, egyedi kulcs is. Ennél gyakoribb, hogy ezen a legalacsonyabb hozzáférési szinten egy darab kulcshoz néhány különböző ajtó, illetve zár tartozik.
Az alsó és a legfelső szint között bármilyen kombináció megvalósítható, amilyenre éppen igény van.
Példával is jól bemutatható a többszintű zárrendszer. Például legyen három épület, s azokon belül legyen három-három ajtó. A legalsó szinten lehet például olyan kulcs, amelyik az egyes épületeken belül csak egy-egy ajtót tud nyitni. Az egyik köztes szinten lehetnek olyan kulcsok, amelyek az egyes épületeken belül minden ajtóhoz hozzáférnek. Egy következő, magasabb szint akár lehet olyan, hogy hozzáfér két épület minden zárjához, de a harmadikhoz nem, plusz lehet egy olyan, ami csak a harmadik épületben, de annak az összes ajtaját nyitja. A legfelső szinten pedig állhat egy (vagy több) olyan kulcs, amellyel minden épület minden zárja nyithatóvá válik.
A többszintű zárrendszerekben gyakorlatilag ezeknek a hozzáféréseknek bármilyen kombinációja megvalósítható, minden egyedi igény és elképzelés valóra váltható.
Egy kicsit erőltetett ez a szétválasztás, hiszen a zárrendszereknek az a lényege, hogy maximálisan variálhatóak legyenek. Ezek a megnevezések viszont külön próbálják választani a megoldási lehetőségeket. Mivel a köznyelvben elterjedtek, ezért mégsem hagyhatjuk figyelmen kívül.
Tehát alapvetően a főkulcsos rendszerről akkor szoktak beszélni, amikor van egy kulcs, ami mindent nyit, és minden zárnak van saját kulcsa is. Mondjuk egy iskolában a szekrények nyitásánál nem rossz megoldás, s a nyári teljes körű nagytakarításnak sem szabnak gátat a véletlenül zárva felejtett vagy holmikkal telepakolt szekrények.
A vezérkulcsos rendszerek is hasonlóak, de ezekben jellemzően köztes szintek is megjelennek, ahogy az a fenti példában is szerepelt.
Természetesen egyik rendszerben sem kötelező egyik elem sem, hiszen minden többszintű zárrendszer teljesen egyedire tervezhető és tökéletesen személyre, illetve cégre szabható.