Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia évről-évre jobban kiürül. A statisztikák szerint az ország lakossága utoljára 1968-ban volt ilyen alacsony.
Az országban egyre aggasztóbb méreteket ölt az emigráció. Az európai országok közül Románia rendelkezik a legnagyobb diaszpórával, tavaly Németországba több román emigrált, mint szíriai.
2017-ben 73 ezer román állampolgár telepedett le Németországban, ezzel megelőzve Szíriát, Lengyelországot, Horvátországot és Bulgáriát. Ennek fényében nem meglepő, hogy a románok Németország ötödik legnagyobb kisebbségévé váltak, közel 900.000 németországi lakos rendelkezik román gyökerekkel.
A Németországban letelepedő román állampolgárok átlagéletkora 26 év – mutatják a német statisztikák. Bár nincsenek hivatalos adatok, a munkaközvetítő cégek szerint leginkább az orvosok, a mérnökök és az IT szakemberek választják a német államot.
Sokan költöztek Nagy Britanniába, Olaszországba és Spanyolországba is tavaly. A románok 15 százaléka külföldön él, közben pedig az ország lakossága az 1968-as szintre esett vissza. A hivatalos statisztikák szerint tavaly 19,5 millió lakosa volt Romániának, de ezek az adatok nem tartalmaznak minden külföldre költözött személyt.
A külföldre költözők nyomában kiüresedett falvak és idős emberek maradnak. A szociológusok szerint a forradalom után az emigrációnak pozitív hatása volt, mivel a kivándorlók pénzt küldtek haza és hozzájárultak az ország gazdasági növekedéséhez. Most azonban a jelenségnek inkább negatív hatása van, mert a cégek munkaerő nélkül maradtak és nem tudnak fejlődni.
(Știrile Pro Tv)