Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormányfő kifejtette, az 112-es hívószámmal, valamint a bűnözés visszaszorításával kapcsolatos szabályozás szigorítása a caracali tragédia kapcsán került napirendre. Dăncilă rámutatott, keddi ülésén jóváhagy a kormány egy olyan jogszabályt, amely megteremi a jogi keretet a fejlett mobil helymeghatározó (Advanced Mobile Localisation – AML) rendszer alkalmazásához. Emellett szigorítják az 112-es egységes segélyhívószámra beérkezett hamis riasztásokért kiszabható büntetést, azaz az ilyen esetekben kiróható bírság felső határát a jelenlegi ezer lejről ötezer lejre növelik – tette hozzá.
A miniszterelnök arról is beszélt a kormányülés elején, hogy a kabinet első olvasatban tárgyalja kedden a bűnözés visszaszorítását célzó intézkedésekről szóló tervezetet. Ennek értelmében minősített emberölés esetén 20 évre nő a kiróható szabadságvesztés alsó határa, míg a nemi erőszak bűntettéért 5 és 12 év közötti börtönbüntetés szabható ki. Amennyiben az erőszak áldozata kiskorú, 7 és 15 közötti szabadságvesztésre ítélhető az elkövető. A jogszabálytervezet szerint a rablás révén történő szabadságfosztás kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel lenne büntethető, ha pedig az áldozat életét veszti, a kiszabható börtönbüntetés felső határa 18 évre nő – ismertette a kormányfő.
(Agerpres)