Csak kérdezem: Vajon nem az a borzos lett a tanügy minisztere? Akkor már készítette a terepet.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanulók többek között azt kifogásolják, hogy a tervezet értelmében különválasztanák a téli szünetet a félévközi vakációtól. A szervezet szerint ezáltal megbomlana az oktatási folyamat egyensúlya, a két szünidő közötti időszak ugyanis a jegyek lezárásával telne, nem az elsajátított tananyag elmélyítésével. „Az, hogy a rendelettervezet értelmében ez lenne az elmúlt évek legrövidebb tanéve, nem ad okot örömre az oktatás elsődleges kedvezményezettjei számára – a tanulók személyes és szakmai fejlődése érdekében nem a tanév szerkezetének kellene minél szellősebbnek lennie, hanem a tananyag-leadási, a tanítási és a kiértékelési módszereknek, valamint a tanterv felépítésének” – fogalmaz közleményében a CNE.
A tanulók tanácsa az oktatási folyamat minőségének javítását célzó intézkedéseket követel, valamint azt, hogy szeptember 1-jén kezdődjön és június 1-jén záruljon le a tanév. Közleményükben felhívják a figyelmet arra, hogy az országos szintű vizsgák időpontjai nagyon kitolódtak az utóbbi években. „A tanulóknak a nyár közepén kell letenniük ezeket a vizsgákat, szellőztető rendszer nélküli termekben, ezért egyre gyengül a teljesítményük. Ugyanakkor júniusban az iskolában töltött minden nap teher a tanulók számára, ami miatt egyrészt nő a hiányzások száma, másrészt a tanulók képtelenek a tananyagra koncentrálni” – mutat rá a közlemény.
A CNE úgy véli, az intézkedés a szakiskolásoknak is javukra válna, számukra ugyanis a gyakorlati képzés miatt tulajdonképpen csak júliusban ér véget a tanév, amikor a magas hőmérséklet és a „nem megfelelő” oktatási körülmények miatt nem tudják kellőképpen elsajátítani az információkat.
Az oktatási minisztérium hétfőn bocsátotta közvitára a 2020-2021-as tanév tervezett struktúrájáról szóló tervezetet.
Több mint ötven javaslatot kapott a minisztérium tanároktól, szülőktől és tanulóktól a 2020-2021-es iskolai év struktúrájával kapcsolatban – jelentett be szerdán Monica Anisie tanügyminiszter.
További javaslatokat január 17-éig várnak a dezbateripublice@edu.gov.ro email címen.
Az összegyűjtött javaslatokat megtárgyalják a társadalmi párbeszéd tanácsában, és csak ezt követően adják ki a struktúrát meghatározó miniszteri rendeletet – hangoztatta a tárcavezető.
„Úgy gondolom, hogy minden véleményt érdemes meghallgatni, így sikerül megtalálni a legjobb megoldásokat. (…) Személy szerint arra törekszem, hogy a párbeszéd és az átláthatóság ezen alapelveit beépítsem minden meghozandó döntésbe” – írta Facebook-bejegyzésében Anisie.
(Agerpres)
Csak kérdezem: Vajon nem az a borzos lett a tanügy minisztere? Akkor már készítette a terepet.
Megnézném kik vannak a Tanulók Országos Tanácsában és kik és hogyan választották be oda őket! Tavaly 1 torzonborz asszonyka osztotta az észt a tanügyről, őkelme a szülők országos képviseletét látta el!😁🤗