Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az UNJR csütörtöki közleményében rámutat, a 2019/7-es sürgősségi rendelet, amelyet a szakmai szervezetekkel való előzetes egyeztetés nélkül fogadott el a kormány, több olyan előírást tartalmaz, amelyek sértik az ügyészi és a bírói pálya szétválasztásának elvét, ezért arra kérik a Viorica Dăncilă vezette kabinetet, hogy vizsgálja felül a jogszabályt, „mielőtt annak visszafordíthatatlan következményei lennének”.
A bírák szakmai szervezete rámutat, 2017-ben és 2018-ban abból a megfontolásból módosították az igazságügyi törvényeket, hogy minél élesebben válasszák el az egymástól teljesen független bírói és az ügyészi pályát. Ehhez képest – hívja fel a figyelmet az UNJR – két olyan előírás is van a sürgősségi rendeletben, amely ellentétes ezzel az elvvel: az egyik szerint ezután a vezető ügyészségi tisztségekre vonatkozó jelöléseket nem a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének kell véleményeznie, hanem a testület plénumának, amelynek tagjai között bírák is vannak, a másik pedig arról rendelkezik, hogy ezután bírák is megpályázhatják az ügyészségi vezetői tisztségeket, amennyiben korábban ügyészként is tevékenykedtek.
Bírálja az UNJR azt az előírást is, amely módosítja a legfelsőbb bíróság bírói tisztségeire pályázók esetében felállított követelményrendszert. Az eddigi szabályozás szerint olyan személyek pályázhatták meg a tisztséget, akiknek legalább 18 éves bírói tapasztalatuk volt. A kedden elfogadott sürgősségi rendelet most legalább 18 éves bírói vagy ügyészi tapasztalatot ír elő, ami szintén súlyosan sérti a bírói és ügyészi pálya szétválasztásának elvét – érvel az UNJR, és – bár elismeri, hogy a rendelet fontos és szükséges módosításokat is tartalmaz – kéri a kifogásolt előírások hatályon kívül helyezését.
(Agerpres)