Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ciolacu elmondta, meggyőződése, hogy közös érdek ellenőrzés alatt tartani a gyógyszerárakat, főleg az olcsó, generikus készítmények árát. Szerinte ezeket az orvosságokat főleg a kiszolgáltatott társadalmi rétegek használják, akik nem engedhetnek meg maguknak drága originális gyógyszereket. Ezért úgy vélekedett, hogy tárgyalóasztalhoz kell ülniük a gyógyszergyártóknak, a forgalmazóknak és az állami egészségügyi hatóságok képviselőinek, és közös megoldást kell találniuk arra, hogy a gyógyszerek minden páciens számára hozzáférhetővé váljanak.
Ugyanazon a konferencián Alexandru Rafila egészségügyi miniszter azt mondta, felül kell vizsgálni az egészségügyi minisztérium gyógyszerár-politikáját, hogy az olcsó orvosságok ne tűnjenek el a piacról.
Rafila hangsúlyozta, hogy a bruttó hazai termék 1,5 százalékát az országban lévő húsz gyógyszergyár termeli, ebből egy van a román állam tulajdonában, a többi magánkézben. „Biztosítanunk kell a működését egy olyan ágazatnak, amely jelentős arányban járul hozzá a GDP-hez. Úgy gondolom, némileg felül kell vizsgálni az egészségügyi minisztérium árpolitikáját, mert paradox helyzetben vagyunk: spórolni akarunk, de többet fizetünk. Egyszerűen azáltal, hogy addig csökkentjük egyes gyógyszerek árát, amíg a legolcsóbbak eltűnnek a piacról, és helyüket a drágább készítmények veszik át. Oda jutunk, hogy kevesebb helyett több pénzt fizetünk” – mondta Rafila.
Az egészségügyi miniszter megerősítette, gyors megoldást kell találni arra, hogy a lakosság hozzáférjen az olcsó, generikus gyógyszerekhez.