Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nagyszabású kibertámadásokat intéztek június és augusztus között több romániai pénzintézet ellen – közölte szombaton a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) a Cyberint Országos Központ (CNC) elnevezésű alegysége által birtokolt adatokra és „biztos információkra” hivatkozva, írja az Agerpres.
A CNC szerint a hekkerek különféle támadási eszközöket vetnek be, többek között a Cobalt Strike-módszert alkalmazzák, ami arra utalhat, hogy „keleti eredetű kiberbűnözői hálózat” áll a támadások hátterében. A hackerek Advanced Persistent Threat-típusú módszerekhez folyamodnak, azaz különféle rejtett szoftverek segítségével átveszik az irányítást az informatikai rendszerek fölött, majd megtalálják a módját annak, hogy hasznosítsák az információkat, amelyekhez így hozzájutnak.
A bankok esetében gyakran használt módszerük, hogy törlik a készpénzfelvételi limitet, majd nagy összegeket vesznek fel bankautomatákból. A pénzügyi intézmények elleni kibertámadások gyakorisága jelentősen nőtt az elmúlt években, nemcsak Romániában, hanem más országokban is – mutat rá közleményében a SRI, hozzátéve, hogy igénylésre a pénzintézetek rendelkezésére bocsátja kibervédelemmel kapcsolatos szaktudását. Az erre vonatkozó esetleges igényléseket a cnc@cyberint.ro e-mail-címre várják.