Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanulmányból egyebek között kiderül, azoknak a kiskorúaknak az említett időszakban pszichológiusi segítségre, netán kezelésre szoruló kiskorúak 90 százalékánál a lelki problémák között volt a járvány, illetve a járvány okozta sokféle változás, rendszabály, életmódváltás, bezártság, elszigetelődés stb. A megvizsgáltak közül minden harmadik szorongással küszködött, de az ifjúsági korba lépők körében az 50 százalékot is elérte az arány. A pszichológus és pszichiáter tanácsaira, kezeléseire szoruló kiskorúaknak csak 8,1 százalékánál nincs az okozati tényezők között a Covid-19 betegséghez, illetve a járványhoz kapcsolódó új életszabályozás. Tavaly tavasz óta a gyermekvédelmi szervezet munkatársai 678 kiskorúnak nyújtottak hathatósabb intézményi segítséget a lelki problémák okán.
A számadatokat és egyéb tapasztalatokat bemutató Gabriela Alexandrescu, a szervezet elnöke rámutatott, a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozását célzó különféle korlátozó intézkedéseknek drámai kihatása volt a gyermekekre, ifjakra. Félelem, szorongás, bizonytalanság-érzet jellemezte az időszakot a gyermekek jelentős hányadánál, a súlyosabb eseteket ott jegyezték, ahol a családban voltak Covid-19 megbetegedések, netán elhalálozások. A gyermek szüleit is nagyon megviselte a tavaly tavasz óta tartó járvány, elfoglaltságaik miatt nem tudtak mindannyian olyan megoldásokat találni a családban, hogy segíthessék a gyermekeket könnyebben átvészelni a járványellenes korlátozások időszakát, főleg a tavalyi kétszeri szükségállapotot. A tanulmány szerint a koronavírus-járvány miatt felfüggesztett, sokáig szünetelő iskolai tevékenység, az úgynevezett „online-oktatás” csökkentette a gyermekek is ifjak érdeklődését, fogékonyságát a tananyagok és általában a tanulás iránt.
(bl)
Ki merték mondani? Vagy a vakcina ezt is megoldja? Nem csodálkoznék.