Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elfogadott szöveg értelmében az elemi osztályokban átlagosan heti 20, az általános iskolában heti 25, és a líceumban átlagban heti 30 órájuk lesz a diákoknak. Ebbe az óraszámba beletartozik az új tananyag megtanítására, a kiértékelésre és a közös, tanári felügyelet alatt zajló tanulásra szánt idő is.
A jogszabály a 2020-2021-es tanévtől kezdődően lép érvénybe.
A képviselőház első házként szavazott ebben az ügyben, a végső döntés a szenátusé.
Klaus Johannis január 3-án küldte vissza újbóli megfontolásra a parlamenthez a tanügyi törvényt módosító tervezet óraszámcsökkentésre vonatkozó cikkelyét. Ligia Deca, az Államelnöki Hivatal oktatásért és kutatásért felelős államtanácsosa akkor úgy fogalmazott, hogy a 2011/1-es tanügyi törvényt módosító tervezet a következő tanévtől kezdődően „egy tollvonással” csökkentené az iskolai óraszámokat. A változtatások szerint az elemi oktatásban átlagosan 20, a gimnáziumi években átlagosan 25, míg a líceumban átlagosan 30 órájuk lenne a diákoknak hetente. Az elnöki álláspont szerint azonban a módosítást nem előzte meg hatástanulmány, és negatív következménye lehet az oktatásban részt vevők közösségére nézve. Ezt egyébként a diákok, a tanárok és a szülők érdekvédelmi szervezeti egyaránt jelezték. „Az intézkedés a közép- és hosszútávú stratégia hiányára utal ezen szakterületen, amely kiemelkedő jelentőségű Románia jövője szempontjából’ – mondta Deca januárban.
(Agerpres)
Mi annak idején 6 napot jártunk iskolába, 89 után 5 napot járnak, ez szerintem helyénvaló, de ha 1 liceumos diák minden nap 2 kor lehúzza a rólot abból csak szavazó barikát lehet nevelni😂!
Jelenleg kb.33-34hetet jár 1 elméleti liceumos diák suliba a 36-37 hét helyett, ugyanakkor becsúszott 2 hét! szimulálás,1hét iskola másként……..🏖
Szaklíceumokban 4hét gyakorlat,ők már lehet 28 hetet sem járnak suliba és akkor gondolkodunk, h nem sikerül az érettségijük!😤 A tantervvel ne jőjjenek, mert 20-30 éve 170-200 oldalas könyvekből tanultunk, most 120,130 oldalas könyvek vannak amiből szinte fele kép!
Amig csomó gyerektelen tuskó irányít fentről korrupt iskolaigazgatókat,tanfelügyelőt addig semmi jóra ne számítsunk!!!