Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az intézet becslése szerint 1967 és 1990 között több mint 15.000 kiskorú halt meg a 26 gyermekotthonként működő kórházban.
A legtöbb haláleset a Bihar megyei Csegődön lévő gyermekkórházban jegyezték: 1987-es megalapításától 1990 április 30-áig a 183 beutalt gyerek közül 160 veszítette életét.
Az IICCMER közleményének előzménye, hogy az Európai Parlament kedden felhívást intézett a gyermekbántalmazás megfékezésére Európában.
Az IICCMER 2017-ben és 2018-ban feljelentéseket nyújtott be a legfőbb ügyészségre a pszichiátriai intézetek kiskorú ápoltjai ellen alkalmazott embertelen bánásmód miatt. A feljelentések szerint Csegődön 1987 és 1990, Păstrăveni-ben 1966 és 1990, Máramarosszigeten 1973 és 1992, Sireten pedig 1980 és 1989 között estek az embertelen bánásmód áldozatául a gyerekek.
A kutatómunka az archívumok tanulmányozásával, tanúk, áldozatok és feltételezett vétkesek meghallgatásával zajlott.
A gyermekotthonként működő kórházak a hivatalos változat szerint ‘gyógyíthatatlan’ kiskorúakat fogadtak be, a valóságban azonban árva vagy rossz családi körülmények közé születő, de egyébként teljesen egészséges, esetleg enyhe testi hibával élő gyerekek is ide kerültek és itt lelték halálukat. A túlélők súlyos testi és pszichikai traumákkal maradtak.
Az IICCMER folytatja a kutatómunkát. Daniel Şandru, az intézet ügyvezető elnöke elmondta, az eddigi vizsgálatok alapján 15 ezerre tehető az áldozatok száma, a túlélőké pedig egyelőre ismeretlen. Şandru arra kérte az illetékes bűnüldöző szerveket, hogy haladéktalanul vizsgálják ki ezeket az eseteket.
forrás: Agerpres
fotó: pixabay.com