Biztos lázmérővel végigszalad az iskolaorvos(már ahol van!) a kedves növérkék meg benéznek a torkukba, max tetvésznek és 1 hét alatt lejárnak minden diákot!☆
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
[rekalm]
Erről Ludovic Orban miniszterelnök számolt be pénteken, miután részt vett az említett testület ülésén.
Orban elmondta, az ülésen felleltározták a járvány indokolta korlátozó intézkedéseket, és kiértékelték azok eredményességét. Ugyanakkor a tiltások fokozatos feloldásának módjáról is megkezdték a tanácskozást.
Beszámolója szerint több ötlet is felmerült, például az, hogy elektronikus lázmérőket használva egészségügyi szűrést vezessenek be az iskolákban és munkahelyeken. Az elképzelés szerint azokat a személyeket, akiknél a mérőeszköz 37 foknál magasabb testhőmérsékletet mutat, nem engedik majd be az intézménybe és azonnal orvosi vizsgálatnak vetik alá – mondta Orban.
Ha megnyitják az iskolákat, a hatóságok fogják biztosítani a szájmaszkokat a diákok számára – mondta Ludovic Orban.
Orban kifejtette, az iskola beltéri, nyilvános hely, így amennyiben megnyílnak az oktatási intézmények, a kormánynak kötelessége lesz biztosítani a maszkokat minden tanuló számára, akinek nincs lehetősége beszerezni ezeket.
Arról még nincs döntés, hogy a szükségállapot feloldása után kinyithatnak-e a szállodák, vendéglők és szépségszalonok. A vendéglőkkel és kávéházakkal kapcsolatban gondot jelent, hogy ezeken a helyeken nem lehet maszkot viselni. A parkok viszont valószínűleg már korábban látogathatók lesznek – vélekedett Orban.
A kulturális intézmények – színházak, operák, koncerttermek – „lassan-lassan, nagyon komoly megfontolás után” fognak ismét megnyílni – tette hozzá a miniszterelnök.
(Agerpres)
Biztos lázmérővel végigszalad az iskolaorvos(már ahol van!) a kedves növérkék meg benéznek a torkukba, max tetvésznek és 1 hét alatt lejárnak minden diákot!☆
Olvasom az ilyen-olyan híreket az iskolamegnyitásról és legtöbbjében ez a két dolog szerepel: maszkviselés, kötelező hőmérséklet-mérés… Úgy felmerül bennem a kérdés, elképzelték ezek, hogy majd 2-300 gyerek sorbaáll a suli előtt egy-két órán keresztül, amíg végiglázmérőzik őket? S a szülők persze megvárják a végeredményt, nehogy haza kellejen vinni a gyereket… S ha épp nincs kire hagyni, seccpecc, kerítenek rögvest egy bébiszittert…ugye? S ezt persze minden nap. Úgy felmerül bennem a kérdés, ezek a nagyokos döntéshozóink, akik mindenre 20-30-50 oldalas „metodológiákat” tudnak kitalálni, vajon jártak-e valaha „élőben” , mondjuk egy „normális” városi iskolában (hogy ne beszéljek azokról, ahol még az udvar végében van a mellékhelység), mondjuk nagyszünetben? Láttak-e osztálynyi-félosztálynyi gyereket egyhalomba zsúfolódva a folyosón, egymás-hegyén hátán lezúdulva közlekedni a szűk lépcsőn, óránként cserélődő gyerekcsoportotkat laboratóriumban, osztályteremben? Láttak valaha belülről egy iskolaműhelyt, hogy abban mennyi hely van és hány diák bennt, egyszerre? Láttak-e egymás között tízórait csereberélő, egymás üdítőjét iszogató, egymás mobilján mutogató, csevegő kis- vagy „nagy”-iskolást? Elképzelik-e magukban, amikor iskolamegnyitást fontolgatnak, hogy hány kéz érinti meg egy nap az ajtókilincset, a vízcsapot, a WC-lehúzót-ülőkét-ajtót? Ami után nem biztos, hogy kezetmos, jó esetben is csak sima hidegvízzel, merthogy szappan nincs a mosdóban s ha esetleg igen, tiszta heccből kifolyatja valamelyik drágagyermek… Elgondolják-e, hogy hány meg hány gyerek ingázott? Busszal, kisbusszal, akár vonattal is, felnőttekkel összezsúfoltan gyurakodva reggel és délután? Próbálkoztak-e valaha megmagyarázni agyonkényeztetett, netán „hátrányos szociális helyzetük”-ből fakadóan „neveletlen” (de a „jogaikat” erőst nagyon „ismerő”) gyerekeknek „SZABÁLYOKAT”, a „nem szabad” -dolgok betartásának szükségességét (bármiféle „eszköz” híján, csak úgy né, szép szóval)??? Elgondolkodtak-e azon, hogy hány diák járt úgy iskolába, hogy hétközben bentlakást, kantint vett igénybe és hogy teheti-e ezt legközelebb és ha igen, hogyan? És azon vajon elgondolkodtak-e, hogy egy iskolában hány olyan tárgy van, amit kötelezően kézről-kére kell adjanak a tanárok, akár óránként „csereberélve” ezeket? (például csak az osztálynapló, hogy egyebeket most ne említsek….) Hát nem hiszem, hogy kizárólag a maszkviselés lenne az oktatás újraindításának sarokköve…
A maszk. Na igen, biztosan véd valamit, nem értek hozzá, de szerencsére nagyon sokan igen, mint a focihoz és a politikához. Amit én kiérzek ebből a nagy maszkolásból: nem a koronavírus ellen hordják leginkább, hanem a világ szája miatt! Lássátok, én felelős ember vagyok, hordom a maszkot! Hordom a gumikesztyűt, nem baj ha lefő alatta a kezem bőre, és sérülékennyé válik nemcsak a vírus(ok) számára, hanem elég, ha megfogok egy élesebb tárgyat!
Nem értek hozzá, én csak ezt érzem. Ezt az üzenetet közvetíti számomra legtöbb maszkviselő, aki bemegy egy boltba, végigtapogat mindent a gumikesztyűjében, aztán az állára tolt maszkkal elégedetten távozik: „én vagyok az aki védekezik”. Számomra elsősorban képmutatás szagú a maszk viselése. Május 15 után kötelező lesz. Addig nem. Ez is érdekes. Megerősíti ezeket az érzéseimet. Majd a vírus nézi a dátumot biztosan. Igaz, akkor többen mennek ki az utcára. Több gumikesztyű simogatja majd az árukat, kilincseket, bankjegyeket. A mi időnkben a hajpántot, karszámot ellenőrizték az iskolákban. Most a maszkot fogják? Lázat mérnek? Tornaóra is lesz? Izzadt rongyokkal az öltözőben, egymásra dobálva? És maszkban, gumikesztyűben a gyakorlatozás? Csak úgy érdekelne, a rend kedvéért, a tornacipőbe kell-e gumizoknit pakolni a gyereknek? Vagy elég, ha klórmeszes sapkája van?
Robotok helyett inkább szűrést az iskolákban! Ja és névreszóló maszkot, akár irószerrel felírni a nevüket, hogy ha szétdobálják az udvaron és az utcán lehessen büntetni őket! A szivarcsikkek sorsára jutnak a maszkok!😂